Petrol
83.24
-0.56%
Euro
19.2757
0.09%
Dolar
18.6293
0.02%
Altın
1.043
0.13%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
307.629
-2.03%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Aksaray'da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti

  Ahıra giren kurdun 10 tane koyunu telef etmesi sonucunda zor durumda kalan aileye, Valilik yardım eli uzattı.
  • İHA
  • 28.05.2021 - 17:00
  • Güncelleme : 28.05.2021 - 17:06
  Aksaray'da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti

  Sabaha karşı Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde üreticilik yapan 42 yaşındaki Altan Tari'nin ahırına giren kurt 10 koyunu telef etti, 4 koyunu da yaraladı.

  Koyunların meleme seslerinden durumu fark eden Altan Tari, hemen duruma müdahale ederek kurdu kaçırmayı başardı.

  Geçimini hayvancılıktan sağlayan Altan Tari, durumu İlçe Tarım Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu da Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’a talimat vererek olay yerine gönderdi.

  HAYVANLAR ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPILDI

  Veteriner hekimlerle birlikte olay yerine gelen Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, ahır ve yaralı hayvanlar üzerinde tespit çalışması yaptı.

  Yaralı hayvanlar veteriner hekimlerce muayene edilirken, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’ı telefonla arayan Vali Hamza Aydoğdu, üretici Altan Tari ile görüştü. Üreticiye geçmiş olsun dileklerini ileten Aydoğdu, "Size destek olacağız. Moralinizi bozmayın, biz elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.” dedi.

  Aksaray'da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti VİDEO


  Aksaray da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti #1

  VALİLİK YARDIM ETTİ

  Üretici Altan Tari ise yaşadığı olayı anlatarak, “Gece sabaha karşı işletmeme kurt girdi. 10 tane hayvanımı telef etti. Tarım Orman Bakanlığı ve Valilik yardım edecek bize, teşekkür ederiz devletimize. İnşallah bu işi çözeceğiz, Allah razı olsun.” diye konuştu.

  Aksaray da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti #2

  ÖLEN KOYUNLAR GÖMÜLEREK KİREÇLEME YAPILDI

  Olay yerinde incelemeler yaparak tespit çalışması yapan Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Vali Hamza Aydoğdu’nun talimatları üzerine geldiklerini belirterek, “Akşam saatlerinde bir işletmeye kurt girmesiyle birlikte yaklaşık 10 tane hayvan zayiatı oluştu. Şu anda tespitlerimizi yaptık. Ölen hayvanları gömüp, üstlerini kireçledik. Şu an için inşallah bu işletme sahibimizin zayiatlarını yerine getireceğiz. Hem bakanlığımızın hem de valiliğimizin talimatları doğrultusunda üreticimizin üretimine devam etmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

  Aksaray da ahıra giren kurt, 10 koyunu telef etti #3


  Görüş Bildir