Aksaray'da şüpheliler kaçtı bekçiler kovaladı
İHA

Aksaray’ın Tacin Mahallesi'nde yaşanan olayda, mahallede devriye atan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı mahalle ve çarşı bekçileri parkta şüpheli olarak gördüğü 3 şahsı denetlemek istedi.

3 şahıs koşarak kaçmaya başlarken, 'dur' ihtarında bulunan bekçiler kaçan şüphelilerin peşine düştü.

Şüpheli 3 şahsın her birinin farklı yönlere kaçması sonucu bekçiler telsizden anons ederek durumu İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi'ne bildirdi.

Aksaray'da şüpheliler kaçtı bekçiler kovaladı İZLE


SİTE OTOPARKINDA YAKALANDI

Anonsun ardından haber merkezi diğer ekipleri de bölgeye sevk etti. Kısa sürede olay yerine intikal eden ekipler bölgeyi adeta abluka altına aldı.

Yapılan arama çalışmalarında bir şahsın kaçtığını gören bekçiler, olay yerine gelen sivil ekip otosuna binerek polislerle birlikte şüphelinin peşine düştü.

Şüpheli ve bekçiler arasında yaşanan kovalamaca anı kameralara yansırken, kaçan şüphelilerden birisi çok geçmeden bir sitenin otoparkında yakalandı.

Yakalanan ve isminin Şambaz Y. (23) olduğu öğrenilen şüpheli bekçiler tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Aksaray'da şüpheliler kaçtı bekçiler kovaladı

"ABİ VALLAHİ CEZADAN KAÇTIM"

Şüpheli, basın mensuplarının “Neden kaçtın” sorusuna, “Abi vallahi cezasından kaçtım. Kuran çarpsın bak” diye cevap verdi.

Kelepçelenen şüpheli olay yerinde sivil ekip otosuna bindirilirken, burada yapılan sorgulamasında herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı.

Şambaz Y.’nin kısıtlamada muaf belgesi olmadığı ve kısıtlamaya uymadığı için kaçtığı öğrenilirken, 3 bin 150 TL ceza uygulandı.

Aksaray'da şüpheliler kaçtı bekçiler kovaladı