Euro
11.1503
0.12%
Dolar
9.6035
0.2%
Altın
557.43
0.09%
Borsa
1.493
0%
Bitcoin
597.415
-1.00%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 11 C

  Ankara'da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı

  9 yıl önce kaybolan kardeşleri öldürüp, bir hobi bahçesine gömdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli, sorguda cinayeti itiraf etti.
  • DHA
  • 10.10.2021 - 16:09
  • Güncelleme : 12.10.2021 - 08:16
  Ankara'da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı

  Ankara'da 1 Ocak 2012'de kaybolan Oğulcan Bertan ve kardeşi Özgür Çağkan Barış Karaoğlu'nun öldürülmüş olabilecekleri yönünde yeni delillere ulaşıldı.

  Batı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli olduğu değerlendirilen A.T., F. G. ve İ.T. gözaltına alındı.

  KILIK DEĞİŞTİRİP AİLEYİ İZLEDİLER

  Dosyayı inceleme altına alan ekipler, aileyi takip etmeye başladı. Özel ekip, aileye ait hobi bahçesi çevresinde yer kiraladı, çiftçi veya işçi gibi kılık değiştirerek, ailenin hareketlerini izledi. Üvey baba İbrahim T, ilk eşinden olan oğlu Arman T. ile anne Fahriye G'nin telefon trafiği de incelemeye alındı.

  Ankara'da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı VİDEO

  "OĞULLARIM MADDE BAĞIMLISIYDI" DEDİ

  Kan donduran olayın da detayları ortaya çıkmaya başladı. Anne Fahriye G. polise verdiği ilk beyanda, 2008'de boşandığı ilk eşinden olan iki oğlunun, çalışmadıklarını, madde bağımlısı olduklarını, sürekli madde bulmak için kendisini tehdit ederek para istediklerini ve darbettiklerini öne sürdü.

  ÖLDÜRÜP, HOBİ BAHÇESİNE GÖMDÜLER

  Şüphelilerin sorgusunda, kayıp iki kardeşi öldürerek Ankara'nın Ayaş ilçesine bağlı Ortabereket Mahallesi'ndeki bir hobi bahçesine gömdüklerini itiraf etmeleriyle bugün olay yerinde kazı çalışması yapıldı.

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #1

  CİNAYETLERİ İTİRAF ETTİLER

  Boşandıktan sonra birlikte yaşamaya başladığı ve 2015'te evlendiği İbrahim T'nin de önceki evliğinden bir oğlu olduğunu beyan eden zanlı anne, 2019'da ölen babası İsmail G, üvey oğlu Arman T. ve ikinci eşi ile cinayetleri planlayarak işlediklerini itiraf etti.

  PİKNİĞE GÖTÜRÜP POMPALI TÜFEKLE VURDULAR

  Anne Fahriye G, büyük oğlu Oğulcan Bertan Karaoğlu'nu, 2011'de 'piknik yapacağız' diyerek olay yerine götürdüklerini, pompalı tüfekle başına ve göğsüne ateş ederek öldürdüklerini, oğluna ait eşyaları ve cansız bedeni yaktıktan sonra gömüp, üzerini seramikle ördüklerini anlattı.

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #2

  DİĞER OĞLUNU UYUTUP ÖLDÜRDÜLER

  Diğer oğlunu ise 2013'te, Sincan'daki evde uyku ilacıyla uyuttuktan sonra başına sert bir cisimle vurarak öldürdükleri, aynı yöntemle yakın bir noktaya gömdükleri itirafında bulunan şüpheli anne, çocukları gömdükleri Ayaş'taki hobi bahçesini sattıklarını, 2018'de ikinci eşi İbrahim T'den de boşandığını kaydetti. Fahriye G'nin ifadelerini doğrulayan İbrahim T. ve Arman T. ise çocukları dedelerinin öldürdüğünü, kendilerinin sadece gömülme işlemine yardımcı olduklarını iddia etti.

  KEMİK PARÇALARI BULUNDU

  Çalışmalar sonucu ayıp kardeşlere ait olduğu değerlendirilen insana ait kemik parçaları bulundu.

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #3

  YASAK AŞK CİNAYETİ

  Oğulcan Bertan Karaoğlu ve kardeşi Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’nun annesi F.G. ile sevgilisi İ.T. ve onun oğlu olan A.T. tarafından öldürüldüğü tespit edilmişti.

  Cinayetin F.G. ile İ.T. arasında yaşanan yasak aşk nedeniyle gerçekleştirildiği belirtilmişti.

  ANNE DAHİL 3 KİŞİ TUTUKLANDI

  Gözaltına alınan anne F.G. ile İ.T. ve oğlu A.T., sevk edildikleri Ankara Batı Sulh Ceza Hakimliğince iki kez “tasarlayarak adam öldürme” suçundan tutuklandı.

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #4

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #5

  Ankara da 2012’de ortadan kaybolan kardeşlerin öldürüldüğü ortaya çıktı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir