Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
485.528
-3.02%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Ankara'da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu

  Aracıyla 3 kişiye çarptıktan sonra kaçan ve kontrol noktasında polis memuru Mevlüt Metin'i ezerek şehit eden Seyit Çamran Kalaycı'ya, ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
  • DHA
  • 23.12.2020 - 17:08
  • Güncelleme : 23.12.2020 - 18:02
  Ankara'da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu

  Ankara'nın Akyurt ilçesine bağlı Balıkhisar Mahallesi'nde 06 EF 1423 plakalı otomobiliyle seyir halinde olan Seyit Çamran Kalaycı; Nesibe Çiçek'e, Saracalar Mahallesi'nde Zeynep Yüksel'e son olarak da Otonomi 2'nci kapı önünde Ali Yavuz'a çarparak yaraladı.

  Art arda yaptığı kazaların ardından kaçarak yoluna devam eden Kalaycı, otomobilini, Ankara Çankırı Yolu Karyağdı mevkisindeki kontrol noktasında 'dur' ihtarında bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Mevlüt Metin'in üzerine sürdü.

  POLİS MEMURU ŞEHİT OLDU

  Polis memuru şehit olurken kaçmaya devam eden Kalaycı, yapılan takip sonunda yakalanarak gözaltına alındı.

  Ankara da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu #1

  KATİL TUTUKLANDI

  Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Kalaycı hakkında, 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  KARAR DAVASI GÖRÜLDÜ

  Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Kalaycı, bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlanırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

  Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, bir önceki celse mütalaasını açıklayan savcıya, görüşünde bir değişiklik olup olmadığını sordu. Savcı mütalaasını tekrarlayarak, sanığın, 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, '3 kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs etme' suçundan da 45 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

  Ankara'da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu VİDEO

  "HİÇBİRİYLE HUSUMETİM YOKTU"

  Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Kalaycı ise olayın trafik kazası olduğunu savunarak, "Ben şahısları tanımam. Hiçbirine karşı husumetim yoktu. Ayrıca benim akıl sağlığımla ilgili hastane raporları dosyada mevcut. O yüzden hükümle birlikte tahliyemi talep ediyorum." dedi.

  Ankara da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu #2

  TAHLİYESİ TALEP EDİLDİ

  Sanık avukatı da yaşanan olayın trafik kazası olduğunu, hükmün ancak 'olası kastla adam öldürmek' suçundan kurulabileceğini söyledi. Avukat ayrıca, sanığın hükümle birlikte tahliyesini talep etti.

  Şehit polis memuru Mevlüt Metin’in ailesinin avukatı ile müşteki avukatları ise sanığın akli dengesinin yerinde olduğunun hastane raporu ile sabit olduğunu belirterek, mütalaa doğrultusunda cezalandırılmasını istedi.

  MAHKEME AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERDİ

  Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Kalaycı'yı, 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile 3 kişiyi 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan da 30 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

  Mahkeme, cezada indirim uygulamadı.

  Ankara da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu #3

  Ankara da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu #4

  Ankara da polis memurunu şehit eden sanığın cezası belli oldu #5


  Görüş Bildir