Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar
İHA

Konyaaltı'na bağlı Gürsu Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan bir döner salonunda 19 Ağustos Perşembe akşamı saat 00.30 sıralarında hırsızlık olayı gerçekleşti.

Bir döner salonuna ait motosikleti çalan hırsızların görüntüleri güvenlik kameralarına  yansıdı. Motosikleti çalarken pişkin pişkin gülen hırsızlar şoke etti.

MOTOSİKLETE BİNİP GÜLEREK UZAKLAŞTILAR

Edinilen bilgiye göre, döner salonu önünde bulunan kurye motosikletin anahtarı üzerinde unutuldu. Salonun önüne gelen 2 genç ise önce etrafa baktı, sonra anahtarı inceledi.

Gençler, gülerek motosiklete binip olay yerinden uzaklaştı. Ertesi gün iş yerine gelen işletme sahipleri motosikleti göremeyince çalışanların götürdüğünü düşündü.

Tüm çalışanlar işe geldiğinde motosikletin çalındığı anlaşıldı. İş yerinde bulunan güvenlik kameraları ise olayı ortaya çıkardı. Güvenlik kameralarını izleyen işletme sahipleri durumu polis ekiplerine bildirdi.

Kısa süre içerisinde olay yerine gelen ekipler, çevrede inceleme başlattı. Kamera kayıtlarında yüzleri açıkça belli olan motosiklet hırsızları ise her yerde aranıyor. İşletme sahibi aile, çalınan motosikletin emektarları olduğunu belirterek, götüren kişilerden geri getirmelerini talep etti.

Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar

"DİĞER MOTOSİKLETLERE BİR ŞEY OLSA BU KADAR ÜZÜLMEZDİM"

Dönercinin işletme sorumlusu Emine Gökşen Yalçın, “Burası bir aile şirketi. Başımıza gelen tatsız bir olay çok üzdü bizi. Emektar motorumuz, benim için çok değerli olan, anne baba yerine koyduğum bir motor. Bizim yükümüzü, bizimle beraber döner salonunun büyümesindeki faktörü çok fazla. O yüzden çok önemliydi bizim için.

2 gün önce akşam 00.30 sıralarında maalesef dikkatsizlikten dolayı anahtar üzerinde unutulmuş iki tane genç çocuk, motoru alıp gitmişler. İnanılmaz üzgünüm. Kolumu kaldıracak halim yok. Diğer motosikletlere bir şey olsa bu kadar üzülmezdim” diye konuştu.

Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar

"EMEKTARI ASLA SATMAYACAĞIM"

Çalınan motor için para ödülü bile verebileceğini söyleyen Yalçın, “Çalındığını duyduğum anda, işin garip yani sabahleyin eşimle kahve içerken, işyeri ile ilgili konuştuk. Arıza veren motorları satalım sonuçta anne kuzuları biniyor o motorlara benim için çok önemli. Ama emektarı asla satmayacağım. Emektar dediğim motorda çalınmış haberimiz yok.

"PARA ÖDÜLÜ BİLE VEREBİLİRİM"

O sevgiyi hissetmiş gibi sabah bunu dile getirdim. İşyerine geldiğimde personel götürdü sandık göremeyince. Sonra hepsi birden gelince motoru göremeyince gittiğini fark ettik. Kamera kayıtlarından gördüğümüzde zaten motor yoktu. Polis memurlarına da söyledim, lütfen o motoru geri getirsinler.

O benim için çok değerli bunun için para ödülü bile verebilirim bu kadar önemli. Bulunsun diye çok dua ediyorum. 10 yıldır bizimle olan bir motordu” şeklinde konuştu.

Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar

Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar

Antalya'da döner salonuna ait emektar motoru gülerek çaldılar

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)