Antalya'da eşini boğarak öldüren şahıs, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak

Antalya Alanya'nın Konaklı Mahallesi'nde, 20 Mayıs günü saat 04.30 sıralarında jandarmaya giden 29 yaşındaki Mesut Öztürk, 36 yaşındaki eşi Aslıhan Öztürk'e ulaşamadığını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu.

Çalışma başlatan Konaklı Jandarma Karakolu ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

İncelemede Mesut Öztürk'ün, olay gecesi halıya sarılı bir şeyi aracına taşıdığı belirlendi.

İŞ MAKİNESİYLE KAZDI

Bunun üzerine gözaltına alınan Öztürk, ifadesinde olayı itiraf etti. Evde çıkan tartışmada eşini yatak odasında boğarak öldürdüğünü, daha sonra halıya sarıp, araziye götürdüğünü ve burada iş makinesiyle gömdüğünü anlatan Öztürk, mahkemece tutuklandı. Aslıhan Öztürk'ün cenazesi ise toprağa verildi.

Antalya'da eşini boğarak öldüren şahıs, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak VİDEO

Aslıhan'ı boğarak öldüren eşi, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak -2

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Mesut Öztürk hakkında hazırlanan iddianame, Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede, sanık hakkında 'Eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

BAGAJ KISMINA HALI YERLEŞTİRDİĞİ BELİRLENDİ

Sanığın, 20 Mayıs 2021 tarihinde jandarmaya giderek eşinin kaybolduğu ihbarında bulunduğu belirtilen iddianamede, olayın meydana geldiği evlerinin giriş kısmındaki kamera kayıtlarında plakası ve rengi belli olmayan aracın bagaj kısmına bir halının yerleştirildiği belirlenince, sanık Mesut Öztürk ile tekrar görüşme yapıldığı kaydedildi.

ÇUKURA GÖMDÜ

Sanığın cinayeti itiraf ettiğinin anlatıldığı iddianamede, Öztürk'ün ifadesinde, eşini öldürdükten sonra cesedini halıya sarıp araçla ormana götürdüğü, daha sonra iş makinesiyle açtığı çukura gömdüğünü söylediği kaydedildi.

Sanık Mesut Öztürk'ün yargılanmasına, 3 Kasım’da başlanacak.

Aslıhan'ı boğarak öldüren eşi, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak -3

Aslıhan'ı boğarak öldüren eşi, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak -4

Aslıhan'ı boğarak öldüren eşi, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacak -5