Euro
15.1320
-0.73%
Dolar
13.3309
-0.70%
Altın
788.5900
-0.90%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
580.951
2.38%
8ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 8 C

  Antalya'da internetten aldığı sıfır telefon, ikinci el çıktı

  İnternetten sıfır telefon sipariş eden vatandaş, telefonun arama ve mesaj bölümünde kullanılan numaralar görünce telefonun ikinci el olduğunu anladı.
  • DHA
  • 19.12.2020 - 10:50
  • Güncelleme : 19.12.2020 - 11:11
  Antalya'da internetten aldığı sıfır telefon, ikinci el çıktı

  Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan Üzeyir Akyüz, bir e- ticaret portalından bin 700 lira ödeme yaparak, cep telefonu sipariş etti.

  Akyüz kargoyla kendisine ulaşan telefonu gördüğünde, büyük şok yaşadı.

  Akyüz'ün 'sıfır' diye sipariş ettiği telefonun ikinci el olduğu, arama ve mesaj kayıtlarında daha önce kullanılan numaraların olduğu görüldü.

  ALIŞVERİŞTE GÜVEN

  E- ticaret portalının iadeyi kabul ettiğini söyleyen Akyüz hem kandırılmış olmasına hem de güvenlik açısından çıkabilecek olumsuz sonuçlara dikkat çekti.

  Antalya'da internetten aldığı sıfır telefon, ikinci el çıktı VİDEO

  "BELKİ DAHA ÖNCE YASA DIŞI BİR İŞTE KULLANILDI"

  Tanınan e- ticaret portalının böyle bir olumsuzluğa aracılık etmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Akyüz, “İstediğim telefonu ararken bu internet portalında olduğunu gördüm. Fiyatı piyasanın çok altında olduğu için şüphelendim, ama yine de sipariş verdim. Telefonu teslim aldığımda herhangi bir olumsuzluğa karşı ambalajı açtığım anları kayıt altına aldım. Telefonu incelediğimde ikinci el olduğunu, daha önce görüşmeler ve mesajlaşmalar yapıldığını gördüm. Bunu görünce telefonun daha önce kullanılmış olduğunu fark ettim. Ambalajın üzerindeki numarayı aradım ama kullanılmıyordu. Hemen ardından e- ticaret sitesinin numarasını aradım. Bana ürünü iade edebileceğimi söylediler, ben de iade edeceğim. Bu telefon belki daha önce yasa dışı bir işte kullanıldı. Güvenlik açısından da sıkıntılı bir durum" diye konuştu.

  Antalya da internetten aldığı sıfır telefon, ikinci el çıktı #1

  Antalya da internetten aldığı sıfır telefon, ikinci el çıktı #2


  Görüş Bildir