Aydın'a zeytin toplamaya gidip kayboldu
DHA

Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar Mahallesi'nde yaşayan Hakkı Gençoğlu, geçen 22 Aralık günü, Germencik ilçesindeki ablasını ziyaret etti.

Gençoğlu, ablası ile görüştükten sonra da yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli ile Alangüllü Mahallesi yakınlarındaki bir bahçeye zeytin toplamaya gitti.

Gençoğlu, akşam saatlerinde beraberindekilere bahçenin diğer tarafındaki ağaçlarda zeytin olup olmadığına bakıp geleceğini söyleyerek, Ballı ve Tereli'nin yanından ayrıldı.

GECE YARISINA KADAR ARAMA YAPILDI

Ancak Gençoğlu, uzun süre dönmedi. Bunun üzerine aileye haber verildi. Gece yarısına kadar yapılan aramalardan sonuç alınmayınca aile, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma, Gençoğlu'nun birlikte zeytin toplamaya gittiği yeğeni Onur Ballı ve arkadaşı Ali Tereli'yi gözaltına aldı. Ballı ve Tereli, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

ARA VERİLDİ

Jandarma, AFAD ekiplerinin de katılımıyla bölgede geniş çaplı arama başlattı. Henüz souç alınamayan arama-kurtarma çalışmalarına, bugün havanın yağmurlu olması nedeniyle ara verildi.

YAKINLARI ARAMAYA DEVAM EDİYOR

Hakkı Gençoğlu'nun ağabeyi Metin Gençoğlu, eniştesi Şaban Ballı ve diğer yakınları, yağmura rağmen aramalarını sürdürüyor.

Şaban Ballı, kayınbiraderinin hayatından endişe ettiklerini belirtip, yetkililerden yardım istedi.

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -1

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -2

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -3

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -4

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -5

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -6

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -7

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -8

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -9

Zeytin toplamaya gitti, bir haftadır kayıp -10

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)