Dolar
8.0941
0.1323%
Euro
9.5684
0.1695%
Altın
1904.84
0.1414%
Borsa
1144.45
-3.8786%
G. Altın
495.698
0.254%
Bitcoin
106275.05
0.2645%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Bakırköy’de eşini darbeden eski koca, suçlamaları reddetti: Her şeyi kendisi kurdu

  Giydiği sahte polis kıyafetiyle tanınan ve ilk kez hakim karşısına çıkan şahıs, “Her şeyi kendisi kurdu. Ben kendisini iteklemedim, hakaret etmedim” dedi.
  • DHA
  • 05.10.2020 - 15:01
  Bakırköy’de eşini darbeden eski koca, suçlamaları reddetti: Her şeyi kendisi kurdu

  Bakırköy'de eski eşi Rüya K.’yi (29) farklı tarihlerde darbedip, yaraladığı ve evinin önünde ateş ettiği iddiasıyla tutuklanan sanık Tarık Keskin (28), ilk kez hakim karşısına çıktı.

  İstanbul Bakırköy 45. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Tarık Keskin (28), Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlanırken, müşteki Rüya K. (29) ile avukatı Caner Şahin katıldı.

  Hakim, sanık Keskin’in Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de “konut dokunulmazlığı”, “basit yaralama”, “mala zarar verme”, “hakaret” ve “silahla tehdit” suçlarından da yargılandığı bir dosyası olduğunu, söz konusu dosyanın Bakırköy 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dosyayla birleştirildiğini söyledi.

  "HER ŞEYİ KENDİSİ KURDU"

  Sanık Tarık Keskin duruşmada “Beni kendisi çağırdı, o yüzden gittim. İş yerinin dışında görüştük. Ben bacağına bıçak değdirmedim, tehdit edici şekilde mail göndermedim. Her şeyi kendisi kurdu. Ben kendisini iteklemedim, hakaret etmedim. Ben onun fotoğraflarını da paylaşmadım, kendisi paylaşmıştır. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.” dedi.

  Bakırköy’de eşini darbeden eski koca, suçlamaları reddetti: Her şeyi kendisi kurdu #1

  "SİLAHI ONUN EVİME KOYDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

  Sanık Keskin, müşteki Rüya K.’nin evine gelip onu darbettiği iddiasıyla ilgili olarak da “Bu tamamen iftira. Olay tarihinde ben Ankara’da düğündeydim. Müştekinin evine zorla girip, yumruk attığım doğru değildir. Ayrıca kimse ‘Kim o’ demeden kapıyı açmaz. Ben evinin önüne gidip havaya ateş etmedim. Benim bir silahım bile yok. Silahı onun evime koyduğunu düşünüyorum. Silahta parmak izi incelemesi yapılırsa, benim olmadığı ortaya çıkacaktır.” diye konuştu.

  "AİLEMDEN PARA İSTEMİŞ"

  Müşteki Rüya K.’nin kendine mail üzerinden hakaret mesajları attığını öne süren sanık Keskin, “Rüya K., ben tutuklandıktan sonra ailemle konuşmuş. 50 bin lira para istemiş arkadaşımdan şikayetinden vazgeçmesi için. Arkadaşım da 30 bin lira para vermiş. Müştekinin anlattığı çoğu şey yalandır. Beraatimi  istiyorum.” şeklinde beyanda bulundu.

  "DARP RAPORLARIM VAR"

  Söz alan müşteki Rüya K. ise sanığın kendisini iş yerine gelerek sık sık darbettiğini öne sürerek “Darp raporlarım, görüntülerim var. İş yerindeki herkes şahidimdir. Tarık’ın geldiğini duyunca iş yerindeki arkadaşlarım yanıma geliyordu çünkü daha önce defalarca beni dövmüştü. İş yerime gelip, bıçağı masanın altından bacağıma değdirdi. Sonra cep telefonumu alıp gitti. Telefonu geri almak için peşinden gittim. Arabasına binmemle birlikte benim ağzımı burnumu kırdı. Sanık beni ve ailemi sürekli rahatsız etmektedir.” dedi.

  Bakırköy’de eşini darbeden eski koca, suçlamaları reddetti: Her şeyi kendisi kurdu #2

  "YERDEYKEN GÖZÜME TEKME ATTI"

  Rüya K, “Kendisinin işi yoktur. İş yerime gelirken, aracının plakalarını söküyordu. Beni daha önce Bakırköy Meydan’da silahla kovaladı. Evime geldiği gün de ben çöpçü sanıp kapıyı açtım. Açar atmaz bana yumruk attı, yere düştüm. Yerdeyken gözüme tekme attı, telefonumu kırdı. 19 Temmuz’da ise evimin önünde silahla ateş açtı. Silah son raddeydi, sanık silahın benim olduğumu iddia ediyor. Bunu kanıtlayabilirse, mahkeme ne derse kabul edeceğim. Sanık yakalandığında aracının içerisinden bir sürü sahte polis kimliği çıktı. Sanığın iddia ettiği gibi kimseden para almadım. Ben boşanma aşamasında bile kendisinden nafaka almadım.” şeklinde konuştu.

  30’UN ÜZERİNDE SUÇ KAYDI VAR

  Müşteki avukatı Caner Şahin sanığın 30’un üzerinde suç kaydı olduğunu belirterek, tutukluluk halinin devam etmesini istedi.

  Cumhuriyet savcısı sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep ederken, yeniden söz verilen sanık “Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

  TUTUKLULUK DEVAM ETTİ

  Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Bakırköy’de eşini darbeden eski koca, suçlamaları reddetti: Her şeyi kendisi kurdu #3

  "ÖLÜMLE SONUÇLANMAMASI İÇİN CEZA ALMASINI İSTİYORUM"

  Duruşmanın ardından adliye önünde avukatıyla basın açıklaması yapan Rüya K., “Kendisi devamlı suç işleyen biri. Bu benim birinci değil, onuncu dosyam olabilir. Ben bu konuda çok mücadele verdim. Ben bu olayın ölümle sonuçlanmaması için sanığın ceza almasını istiyorum.” dedi.

  Görüş Bildir