Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.600
1.72%
21ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 21 C

  Bakırköy'de halk ekmek büfesini yakan sanığın cezası belli oldu

  Mahkemede pişman olduğunu belirterek “Dışarı çıktığım taktirde yaklaşık 1-2 ay içerisinde zararı gidereceğim” diyen sanığa 7 yıl 7 ay hapis cezası verildi.
  • DHA
  • 15.09.2021 - 17:29
  • Güncelleme : 15.09.2021 - 21:23
  Bakırköy'de halk ekmek büfesini yakan sanığın cezası belli oldu

  İstanbul’un Bakırköy ilçesinde İBB'ye ait halk ekmek büfesinde yangın çıkartarak büfenin kullanılamaz hale gelmesine sebep olan tutuklu sanık Ali Yıldız hakkında karar çıktı.

  Bakırköy 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ali Yıldız SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

  “DIŞARI ÇIKARSAM ZARARI GİDERECEĞİM”

  Duruşmada söz hakkı verilen Ali Yıldız, "Yaklaşık 4 buçuk aydır tutukluyum. Tutuklu kaldığım sürede zararı içeride gidermem mümkün değildir. Size söz veriyorum, dışarı çıktığım taktirde yaklaşık 1-2 ay içerisinde zararı gidereceğim. Ben bir hata yaptım. Sizden af diliyorum. Pişmanım." dedi.

  İstanbul'da halk ekmek büfesini yakan sanığa hapis cezası VİDEO

  7 YIL 7 AY HAPİS CEZASI ALDI

  Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanığın 'Gece vakti nitelikli hırsızlık', 'Yakarak kamu malına zarar verme' ve 'İş yeri dokunulmazlığının ihlali' suçlarından toplamda 24 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

  Mahkeme, sanık Ali Yıldız'ın 3 farklı suçtan toplamda 7 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

  Bakırköy de halk ekmek büfesini yakan sanığın cezası belli oldu #1

  İDDİANAMEDEN

  Bakırköy Cumhuriyet Savcılığının düzenlediği iddianamede, sanık Ali Yıldız hakkında 4 ayrı suçtan 29 yıla kadar hapis talep edildi.

  İstanbul Halk Ekmek Kurumu'na ait olan ve müşteki Mithat tarafından işletilen Bakırköy'de bulunan ekmek büfesinde 7 Mayıs'ta meydana gelen yangın ihbarı üzerine soruşturmanın başladığı belirtildi.

  Savcı, şüpheli Ali Yıldız'ın 'Genel güvenliği kasten tehlikeye sokulması', 'Gece vakti hırsızlık', 'Kamu malına zarar verme' ve 'İş yeri dokunulmazlığının ihlali' suçlarından toplamda 11 yıldan 29 yıla kadar hapsini talep etti.

  Bakırköy de halk ekmek büfesini yakan sanığın cezası belli oldu #2

  Bakırköy de halk ekmek büfesini yakan sanığın cezası belli oldu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir