Petrol
91.92
3.44%
Euro
18.5542
1.80%
Dolar
18.579
0.16%
Altın
1.031
1.75%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
374.402
3.03%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Balıkesir'de hayata tutunan köpeğe 'Maske' adı verildi

  Akaryakıt istasyonunda otomobil tarafından ezilen köpek tedavi edilmesinin ardından 'Maske' ismini aldı.
  • DHA
  • 25.11.2020 - 17:29
  Balıkesir'de hayata tutunan köpeğe 'Maske' adı verildi

  Balıkesir'in Erdek ilçesi Zeytinli Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda, 10 Kasım'da sabah saatlerinde bir otomobil, istasyondan ayrılırken yerde yatan iki köpeğe çarpıp, ezdi.

  Köpeklerden biri ölürken, diğeri ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Ovaköy Hayvan Barınağı'nda veteriner hekimler tarafından tedaviye alındı.

  Yüzünün maskeye benzemesi nedeniyle adı 'Maske' konulan köpek başarılı bir ameliyatın ardından iyileşerek yeniden koşmaya başladı.

  ELLERİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPTILAR

  Ovaköy Mahallesi’ndeki Balıkesir Sokak Hayvanları Bakımevi’nde Maske’nin 10 Kasım’dan bu yana tedavi sürecini yürüten Veteriner Hekim Oğuzhan Erçel, köpeğin bakım evine geldiğinde durumunun çok ağır olduğunu, yaşam mücadelesini kazanması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

  "AMELİYATI KALDIRMASI MUCİZEYDİ"

  Veteriner Hekim Erçel, "Kazanın yaşandığı gün olay yerine hemen gittik ve köpeğimizi alarak bakımevimize getirdik. Köpeğimizin röntgenlerini çektiğimizde, kalçasında üç adet kırık olduğunu tespit ettik. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatta, kalçasına üç plak yerleştirildi.

  Ameliyatı kaldırması bile bir mucizeydi. Kendisi de yaşama tutunmak için çok mücadele etti. Tedavimiz güzel bir şekilde devam ediyor. Maske, artık hem yürüyebiliyor, hem de koşabiliyor. Tam bir iyileşme için önümüzde biraz daha zaman var." dedi.

  Balıkesir de hayata tutunan köpeğe Maske adı verildi #1

  Balıkesir de hayata tutunan köpeğe Maske adı verildi #2

  Balıkesir de hayata tutunan köpeğe Maske adı verildi #3

  Balıkesir de hayata tutunan köpeğe Maske adı verildi #4

  Balıkesir de hayata tutunan köpeğe Maske adı verildi #5


  Görüş Bildir