Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.477
-0.01%
Dolar
16.7602
0.03%
Altın
975.41
-0.07%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.040
-0.32%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu

  Bir kızları olan çiftin, rehber ve minibüs şoförüyle birlikte kendilerine karşılık vermesiyle şaşkına dönen gaspçılar, bir şey çalamadan ve yere düşürdükleri telefonu da bırakarak kayıplara karıştı.
  • DHA
  • 17.09.2020 - 11:33
  • Güncelleme : 17.09.2020 - 11:33
  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu

  Rehber eşliğinde 18 yaşındaki kızlarıyla İstanbul Dolmabahçe Sarayı'ndan çıkan Rus asıllı Amerikalı çift,  yolun karşısındaki kiralık özel minibüse binmek istedikleri sırada, arkadan gelen iki kişi, ailenin çanta ve cüzdanlarını çalmak istedi.

  Şüphelilerin misafirlerini gasbetmeye çalıştığını gören turist rehberi İlariya Acar ve özel minibüs şoförü olaya müdahale etti.

  Şüphelilerle rehber ve minibüs şoförü arasında çıkan arbedeye turist aile de dahil oldu.

  TELEFONU DA BIRAKIP KAÇTILAR

  O arbede sırasında şüphelilerden biri telefonu yere düşürdü. Başarılı olamayacaklarını anlayan şüpheliler, rehber ve minibüs şoförünün elinden kurtularak, yere düşen telefonlarını da geride bırakıp az ileride kendilerini bekleyen otomobile binip kayıplara karıştı.

  Yaşadıkları paniği atlatan turist rehberi, polisi arayarak yardım istedi.

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu ViDEO

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu #1

  “AMERİKALI HANIMEFENDİ, ŞÜPHELİNİN ÜSTÜNÜ BAŞINI YIRTTI”

  Eşinin gasbedilmeye çalışıldığını gören Amerikalı kadının minibüsten inerek şüpheliye müdahale ettiğini belirten rehber İlariya Acar, “Biz yaya olarak karşıya geçtik. Beyaz bir araba durdu, içinden kadın, adam ve iki çocuk indi. Biz araca binerken içlerinde erkek olan kişi grubumdaki beyefendinin üzerine doğru yürüdü ve ceplerini yoklamaya başladı. Arabaya binen hanımefendi, eşinin soyulduğunu anlayınca araçtan inerek şüpheliye müdahale etti. Şüphelinin elini tutan hanımefendi, bağırarak yardım istedi. Bunlar kaçmak istedi ancak üstündeki kıyafetler yırtıldı. Telefonu düşürdüler. Yere düşen telefonlarını alamadan, arabaya binip kaçtılar. Biz araç kaçarken, fotoğrafını da çektik.” ifadelerini kullandı.

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu #2

  “İSTANBUL’UN GÖBEĞİNDE BÖYLE BİR ŞEY OLMAMASI LAZIM”

  Şüphelilerin kaçmaması için ellerinden geleni yaptıklarını aktaran İlariya Acar, “Burası İstanbul'un göbeği. Böyle bir olayın burada yaşanması çok üzücü. Buradaki Dolmabahçe Sarayı, bizim gözbebeğimiz. Tam turizmin göbeğinde böyle bir olayın yaşanmaması lazım. Çok korktular, çığlık çığlığa kaldılar ama çok şükür ki kurtulduk ellerinden. Kaçmamaları için uğraştık hatta arabanın kapısından bile asıldık ancak kaçtılar. Böyle bir şeyi ilk defa yaşadık.” diye konuştu.

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu #3

  POLİS, DELİLLERİ TESLİM ALDI

  Şüphelilerden birinin düşürdükleri telefon ve kaçtıkları otomobilin plaka bilgisi, olay yerine gelen polis ekibine teslim edildi. Ardından Amerikalı aile, uçaklarına yetişmek üzere özel araçlarıyla havalimanına doğru yola çıktı.

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu #4

  Beyoğlu’nda Amerikalı aile, gaspçıların hedefi oldu #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir