Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.000
-0.14%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Bolu'da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı

  Iraklı Hüseyin Kerim ile ailesinin, apartman yönetimi tarafından alınan kararla apartmandan çıkarılmasına karar verildi. Kararın gerekçesi temizlik ve ten kokuları olarak açıklandı.
  • İHA
  • 10.08.2021 - 17:29
  • Güncelleme : 10.08.2021 - 17:38
  Bolu'da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı

  Bolu’nun merkez ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi Gülnar Sokak’ta bulunan 4 katlı apartmanın yönetimi, Türkiye’ye 3 yıl önce gelen, 3 çocuğu ve eşiyle birlikte apartmana yerleşen Iraklı Hüseyin Kerim’in dairesinin boşaltılması yönünde karar aldı.

  Apartman karar defterine, “Yabancı uyruklu vatandaşların binamızda oturmasını istemiyoruz. 45 gün içerisinde binayı boşaltma kararı alınmıştır.” ifadeleri not düşüldü.

  KARAR PANOYA ASILDI

  Ayrıca apartman yönetimi tarafından, dairelerin bir daha yabancı uyruklu vatandaşlara kiraya verilmeyeceği kararı alındı.

  Karar, apartman girişindeki panoya asıldı.

  Notta, “09.06.2020 tarihinden itibaren aldığımız kararla yabancı uyruklu vatandaşlara daire kiraya verilmeyecek.” ifadeleri yer aldı.

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #1

  “SADECE YABANCI OLDUĞUM İÇİN BÖYLE YAPIYORLAR”

  Alınan kararın ardından açıklama yapan Hüseyin Kerim, kimseyle bir sorunu olmasa da mecburen apartmandan çıkacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:

  “Yabancı uyruklu olduğumuz için kimse beni istemiyor. Hiçbir şey yok. Sadece yabancı olduğum için böyle yapıyorlar. Yemin ediyorum ne için bilmiyorum. Bütün mahalleye sorun hiçbir sıkıntım yok. Daha önce benim çocuğumun kavgası oldu. Şikayetçi olmuştum ama Hakkı ağabey araya girdi. Şikayetimi geri çektim. Mecburen apartmandan çıkacağım. 45 gün süre verdiler. Ev bakıyorum. İnşallah verirler ama belki de yabancı uyruklu olduğum için vermeyecekler. Bazı komşular acele etme dedi. Yanlış karar dediler.”

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #2

  “APARTMAN VE MERDİVEN TEMİZLİĞİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİMİZ VAR”

  Apartman yöneticisi Hakkı Elçin ise alınan karar ilişkin şu sözleri kaydetti:

  “Apartmanda yaşayanlar olarak ortak aldığımız bir karar bu. Daha önce alt katta da Suriyeliler vardı. Onları çıkarmıştık. Temizlik sorunları, ses sorunları vardı. Bir de 10 çocukları vardı. Rahatsız olup çıkardık. Bu arkadaşlardan da kişilik ve insanlıklarına Allah için bir şey diyemeyiz. Apartman ve merdiven temizliğiyle ilgili şikayetlerimiz var. Yönetim olarak apartmana bir daha yabancı uyruklu kiracı alınmaması yönünde karar aldık.

  Bolu'da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı VİDEO

  “TENLERİ KOKTUĞU İÇİN RAHATSIZLIK OLDU”

  Irkçılık durumu söz konusu değil. Biz rahatsızlık duyuyoruz. Yapılan yemeklerden dolayı apartmanda koku fazla oluyor. Eşi hamile olanlar var. Yapılan yemeklerden dolayı baharatlı pişiriyorlar. Biraz da tenleri koktuğu için rahatsızlık oldu. Bu da karar almamızı tetikledi.”

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #3

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #4

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #5

  Bolu da apartman yönetiminden Iraklı aileyi çıkarma kararı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir