Bolu'da 'okuyup üfleyelim' yalanıyla 16 bin lirasından oldu

Bolu'da çiftçilikle uğraşan 63 yaşındaki 3 çocuk babası Osman Aksoy, Ziraat Odası'na sattığı patateslerin parası olan 16 bin 500 lirayı aldıktan sonra evine gitmek üzereyken 3 kişi yanına geldi.

Hayır işleriyle uğraştıklarını söyleyen şahıslar, Aksoy’dan cebindeki paraları okuyup üflemeyi teklif etti. Şahısların teklifini kabul eden Aksoy cebindeki 16 bin 500 lirayı tanımadığı 3 kişiye verdi.

'PARALARA OKUYALIM' DİYEREK DOLANDIRDILAR

Bölgedeki bir apartmana giderek paraları okuyacaklarını söyleyen 3 kişi, 16 bin 500 lirayı alarak olay yerinden kaçtı.

Dolandırıldığını anlayan Aksoy, paralarını alan 3 kişiden şikayetçi oldu.

3 ZANLI TUTUKLANDI

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak Aksoy’u dolandıran Çetin K., Ömer M. ve Yaşar K.’yi yakaladı.

Gözaltına alınan 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçlamasıyla tutuklu yargılanan 3 kişi, hakim karşısına çıktı.

Bolu'da 'okuyup üfleyelim' yalanıyla 16 bin lirasından oldu

"BEN BUNU HAK ETTİM"

Duruşmada yaşadığı olayı anlatan Aksoy, “Olay günü bu üç kişi yanıma yanaşarak, hayır işleriyle uğraştıklarını söyleyerek, cebimdeki parayı kendilerine vermemi ve okuyup üfledikten sonra geri vereceklerini de vadettiler. Ben de onlara inandım. Sattığım patateslerin parası olan 16 bin 500 lirayı kendilerine verdim. Sonra bir apartmana girip, paraları okuyup üfleyip geleceğiz dediler ama bir anda kayboldular. Kendilerinden davacı ve şikayetçiyim. Ben bunu hak ettim, nasıl olur da inanırım böyle şeye.” dedi.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Çetin K., Ömer M. ve Yaşar K. ise üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmezken, dolandırıcı sanık Çetin K., mahkeme başkanının, “Kamera görüntülerinde yüzün görülüyor ve tıpatıp bu sensin.” sorusuna, “İnsanoğlu birbirine benzer, o fotoğraf bana ait değil.” diyerek cevap verdi.

Mahkeme, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.