Bozkurt’taki selden saniyeler önce çekilen görüntüler
İHA

Kastamonu’da 11 Ağustos’ta etkili olan şiddetli yağmur sonrasında meydana gelen sel Abana, Azdavay, Çatalzeytin, Pınarbaşı, Bozkurt, Cide, İnebolu ve Küre ilçelerinde büyük yıkıma neden oldu.

Sel felaketi nedeniyle birçok bina hasar gördü, bazı binalar yıkıldı, onlarca araç ve iş yeri de hasar gördü.

SELDEN SANİYELER ÖNCE: BÜYÜK KAÇIŞ

Sel felaketinin büyük yıkıma neden olduğu Bozkurt ilçesinde, selden saniyeler önce çekilen cep telefonu görüntüsü ortaya çıktı.

Bir apartmanın üst katlarından çekildiği anlaşılan görüntüde, sel suları yaklaşırken vatandaşların araçlarını kaçırmaya çalışmaları, insanların selin gelişi nedeniyle kaçacak yer aradıkları görüldü.

Bozkurt'ta selden kaçış görüntüleri VİDEO

ŞAŞKINLIKLA İZLEYENLER DE OLDU

Aynı zamanda Bozkurt Devlet Hastanesi önünde de bir grup insanın gelen seli şaşkınlıkla izledikleri, sel nedeniyle çok sayıda aracın sürüklendiği ve çok sayıda apartmanın da giriş katını sel sularının bastığı görüntülere yansıdı.

“EYVAH, EYVAH HER YER BERBAT OLDU”

Öte yandan görüntüleri çekenlerin cep telefonu kamerasına yansıyan seslerinde, "Kaçın, kaçın. Buraya gelin, binaya girin. Aşağılara kaçmayın boşuna, binalara girin. Yukarı gitme, sel geliyor, buraya gel. Binaya gir. Ay Allah’ım. Arabaları götürüyor. Eyvah, eyvah her yer berbat oldu. Arabalar gitti." şeklinde konuştukları duyuluyor.

Bozkurt’taki selden saniyeler önce çekilen görüntüler

Bozkurt’taki selden saniyeler önce çekilen görüntüler

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)