Petrol
85.12
0.29%
Euro
17.7605
0.40%
Dolar
18.5041
0.30%
Altın
966.62
0.07%
Borsa
3272
0.20%
Bitcoin
354.606
-5.77%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Burdur'da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü

  2 çocuk annesi eşini döverek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla tutuklanan astsubayın yargılanmasına devam edilirken, adli tıptan beklenen rapor gelmediği için duruşma ertelendi.
  • DHA
  • 29.01.2021 - 11:06
  Burdur'da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü

  Burdur’un Armağan İlci Mahallesi'nde 5 Aralık 2019 tarihinde, Güllü Efe (38) ile astsubay eşi Mehmet Efe (43) arasında tartışma çıktı.

  Tartışma sırasında Mehmet Efe, eşini çocuklarının gözü önünde dövdü.

  Fenalaşan Güllü Efe, çağrılan ambulansla Burdur Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Efe, müdahalenin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

  Tedaviye alınan Güllü Efe, 4 gün sonra yaşamını yitirdi.

  KEFALETLE SERBEST KALDI, SAVCILIK KARARI İPTAL ETTİ

  'Eşe karşı nitelikli basit yaralama' suçundan tutuklanan Mehmet Efe'nin, bir süre sonra 15 bin lira kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verildi.

  Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine Sulh Ceza Hakimliği, kefaletle serbest bırakılma yönündeki kararı iptal ederek, tutukluluk halinin devamına hükmetti.

  Tutuklu sanık Mehmet Efe'nin Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi.

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #1

  RAPOR GELMEDİ

  Duruşmaya Güllü Efe'nin babası İbrahim Efe, annesi Habibe Efe ile tarafların avukatları katıldı. Mehmet Efe tutuklu bulunduğu Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

  Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, ölüm sebebine ilişkin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen rapor gelmediği için duruşmayı erteledi.

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #2

  “ÇOCUĞUMU İŞKENCEYLE ÖLDÜRDÜ”

  Duruşma sonrası açıklama yapan Güllü Efe'nin ailesinin avukatı Serdar Dündar, "Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Dosya geçen duruşma İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti. Oradan sonuç gelmedi. Bir sonraki duruşmada karar verileceğini ve sanığın ceza alacağını düşünüyoruz." dedi.

  Güllü Efe'nin babası İbrahim Efe de, "Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. İnşallah umduğumuz cezayı alacak. Kasten öldürdüğü belli. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz." dedi.

  Anne Habibe Efe ise "İnşallah ağırlaştırılmış müebbet alır. Çocuğumu işkenceyle öldürdü. İnşallah o da oralarda çürüsün" diye konuştu.

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #3

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #4

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #5

  Burdur da astsubayın katlettiği kadının annesi: İşkenceyle öldürdü #6


  Görüş Bildir