Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
585.753
-0.47%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 7 C

  Bursa'da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu

  Zeytin bahçesindeki foseptikte el ve ayakları bağlı cansız bedeni bulunan Sezai Katmer’i öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan arkadaşı Erkan Kuşoğlu, suçunu itiraf etti.
  • DHA
  • 18.08.2020 - 13:12
  Bursa'da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu

  Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi'nde, 2019 yılında 'silah bulundurmak' ve' kavgaya karışmak' suçlarından tutuklanan, mart ayında da tahliye olan Sezai Katmer, bir süre sonra ortadan kayboldu.

  Yakınlarının başvurusu üzerine polis ekipleri arama çalışması başlattı. Ailenin ifadesine başvuran ekipler, tüm çabalara karşın Sezai Katmer'e ulaşılamadı.

  FOSEPTİKTE CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  Ekipler, 12 Ağustos'ta Sezai Katmer'e ait Yeniköy yolundaki zeytinlikte inceleme yaptı. Zeytinlikteki bağ evinin altında bulunan, daha önce bahçe sulamak için su kuyusu olarak kullanılan, ardından foseptiğe dönüştürülen alanda ceset bulundu.

  Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde yapılan çalışmada, itfaiye ekipleri cesede ulaşamadı. Bunun üzerine bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi. İş makineleriyle yapılan yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından ceset çıkarıldı.

  Yapılan incelemede elleri ve ayakları bağlı olan cesedin, Sezai Katmer'e ait olduğu tespit edildi. Katmer'in cansız bedeni, Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

  Bursa da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu #1

  ARKADAŞI GÖZALTINA ALINDI

  Polis ekipleri, Katmer'in cep telefonu ile bölgedeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye aldı.

  Yapılan araştırmada, Katmer'in arkadaşı olan Erkan Kuşoğlu'nun cinayetle ilgisi olduğu tespit edildi. 2000 yılında eski eşi Feriha'yı yaralayıp, kayınpederi Fahrettin Gümüş’ü öldürdüğü iddiasıyla ceza alan 2016 yılında da tahliye olan Kuşoğlu, Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi’nde yakalanıp, gözaltına alındı.

  Bursa'da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu

  "ELLERİNİ VE AYAKLARINI BAĞLAYIP FOSEPTİĞE ATTIM"

  Sorgusunda suçunu itiraf eden Kuşoğlu’nun, “Sezai, 2019 yılında bir kavgaya karıştığı için cezaevine girdi. O cezaevindeyken Yeniköy’deki zeytinliğini benim işletmemi istedi. Sadece zeytinlik değil, birçok işi için bana vekalet vermişti. Fakat daha sonra bu vekaletleri iptal ettirdi. Ben de o yüzden ona karşı kinlendim. Sürekli bana zeytinliğin kazancının düştüğünü ona az para gönderdiğimi söylüyordu. Bu sebeple aramızda tartışmalar çıkıyordu. Cezaevinden çıkınca zeytinliğinin başına geçti ama bizim aramızdaki husumet bitmedi. Mayıs ayında konuşmak için yanına gittim. Orada aynı şeyler yüzünden tekrar tartışmaya başladık. Ona karşı kinlenmiştim çünkü herkes onun paralarını benim yediğimi söylüyordu. Öldürdükten sonra ellerini ve ayaklarını bağlayıp onu foseptiğe attım.” dediği belirtildi.

  Bursa da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu #2

  2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

  Erkan Kuşoğlu’na yardım ve yataklık ettikleri belirlenen Adem A. ve Aykut A. da Orhangazi ilçesinde gözaltına alındı. Şüphelilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

  Bursa da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu #3

  Bursa da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu #4

  Bursa da bir yıldır aranan adamın cansız bedeni bulundu #5


  Görüş Bildir