Petrol
93.75
-1.42%
Euro
18.2064
-0.26%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.025
-0.20%
Borsa
2878
0.75%
Bitcoin
435.183
-0.40%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Bursa'da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi

  Araç kamerasına yansıyan olayda saldırganlar, minibüse binerek bekçiye ve şoföre hakaretler savurdu.
  • DHA
  • 18.08.2020 - 11:54
  Bursa'da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi

  Bursa'da bir minibüste darp olayı yaşandı.

  Geçen hafta akşam saatlerinde merkez Nilüfer ilçesi Odunluk Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Ahmet Ünal yönetimindeki Misi-Acemler hattında sefer yapan 16 M 10012 plakalı özel halk minibüsünün önü, Acemler'e doğru seyir halindeyken Odunluk Mahallesi'nde 16 JBV 79 plakalı bir araç tarafından kesildi.

  Araçtan inen bir kişi, şoför Ahmet Ünal'ın duraktaki yolcuyu almak için açtığı kapıdan minibüse bindi. O sırada araçtan inen diğer kişi de minibüsün önüne geçerek, hakaretler savurduğu Ünal’ı tehdit etmeye başladı.

  MİNİBÜSTE DARP

  Minibüse binmek için durakta beklemesine rağmen kendisini almadan yola devam ettiğini iddia eden kişi ile arkadaşı, Ahmet Ünal’ı darbetti.

  Saldırganların şoför Ahmet Ünal'ı darbettiği sırada minibüste sivil yolcu olarak bulunan mahalle bekçisi, 2 kişiyi sakinleştirmeye çalıştı. Ancak saldırganlar, bekçiye de saldırmaya başladı.

  Bursa'da minibüs şoförü ve mahalle bekçisinin darbedilme anı ViDEO

  BEKÇİLİĞE HAKARET ETTİLER

  Mahalle bekçisinin kimlik göstermesini isteyen 2 kişi, kimliğe baktıktan sonra bekçilik mesleğine hareket ve küfür etti. Saldırganlar, durakta bekleyen diğer yolcuların araya girmesinin ardından minibüsten indi. Bunu fırsat bilen Ünal, minibüsün kapılarını kapattı.

  BİBER GAZI SIKTI

  Daha sonra şoförün olduğu kapıyı açan 2 saldırgana, şoför Ünal biber gazı sıktı. Biber gazından dolayı saldırganların minibüsten uzaklaşmasının ardından, minibüs yola devam etti.

  Darbedilen Ünal ve bekçi, emniyete giderek, kendisine saldıranlar hakkında şikayette bulundu. Şikayetin ardından iki saldırgan, polis karakoluna getirilerek ifadeleri alındı. İfadeleri alınan iki saldırgan serbest bırakıldı.

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #1

  SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

  Minibüs şoförü Ünal ile bekçinin saldırıya uğradığı anlar ise minibüsün güvenlik kameralarınca kaydedildi.

  Görüntülerde, saldırganların minibüs şoförünü ve bekçiyi darbetmeleri, minibüsün camlarını yumruklayarak tekmelemeleri, mahalle bekçisine küfür ve hakaret etmeleri, minibüs şoförünün saldırganları etkisiz hale getirmek için biber gazı sıkması ve saldırganların minibüsten inmesinin ardından yola devam etmesi yansıdı.

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #2

  "ARAÇLARIYLA OTOBÜSÜ TAKİP ETMEYE BAŞLADILAR"

  Çamlıca Mahallesi'nde bir durağa yaklaştığında yolcu var mı diye bakmak için yavaşladığını, fakat yolcu görmeyince yoluna devam ettiğini belirten minibüs şoförü Ahmet Ünal, "Saldırganlar da o esnada yanlarındaki bir arkadaşlarını otobüse bindirmek için araçlarında oturarak bekliyorlardı. Otobüs yoluna devam edince de arabayla otobüsü takip etmeye başladılar. Acemler'e doğru seyir halindeyken Çamlıca Mahallesi'nde bir durağa yaklaştım.

  Durakta binecek yolcu var mı diye baktım fakat kimseyi göremeyince yoluma devam ettim. O sırada bana saldıran kişiler durakta araçlarında bekliyormuş. Sanırım yanlarındaki bir arkadaşlarını minibüse bindireceklerdi, fakat ben görmediğim için yanlarındaki yolcuyu alamadım. Daha sonra yoluma devam ettim ve 4 durak boyunca inecek ya da binecek yolcu olmadığı için durmadım." dedi.

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #3

  "BEKÇİYE DE SALDIRDILAR"

  Durakların birinde olaydan sonra bekçi olduğunu öğrendiği bir kişinin bindiğini söyleyen Ünal, "Ben Odunluk'taki durağa geldiğimde arkamdan gelen aracın korna seslerini duydum ama bana mı çalıyorlar anlamadım. Yolcu almak için durağa yanaştım ve 2 kişi arabasını önüme kırdı. Hala ne olduğunu anlamamıştım. Yolcu binsin diye kapıyı açtım tam o sırada arabadan inenlerden biri minibüse bindi. Diğer arkadaşı da camın önüne gelerek bana hakaret etmeye başladı. Bana 4 durak boyunca hiç durmadığımı söyleyerek, hakaret etmeye başladılar.

  Ben de yolcu olmadığı için durmadığımı kimseyi görmediğimi söyledim. O sırada otobüste sonradan bekçi olduğunu öğrendiğim bir genç vardı. Bekçi arkadaş araya girerek şahısları sakinleştirmeye çalıştı ama ona da saldırdılar. Kimliğini görmek istediler, kimlik görünce de hakaret ettiler. Böyle şeyler yaşadığımız için üzülüyoruz. Bizim amacımız halka hizmet etmek. Ben şahıslar otobüsten inince tartışma devam etmesin, kötü bir şey olmasın diye bir şekilde fırsat bulup yoluma devam ettim. Saldırganlar da peşime takılmadı tekrar." ifadelerini kullandı.

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #4

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #5

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #6

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #7

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #8

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #9

  Bursa da minibüs şoförü ve mahalle bekçisi darbedildi #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir