Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı
İHA

Tuzla'da eylül ayında denetimler sırasında maskesiz olduğu gerekçesiyle hakkında işlem yapan polis ekiplerimi tehdit ettiği için 5 yıl 5 aya kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılaması süren kurye Cihan Aksu, bu sefer de bekçilere saldırdı.

"ADAMIN TEPESİNİ ATTIRMAYIN, SİZİ BURAYA GÖMERİM"

Daha önce "Bana teşkilatın numarasını verin" sözleriyle gündem olan kurye Cihan Aksu, saat 20.30 sıralarında, maskesiz dolaştığı için hakkında işlem yapan bekçi T.A.'ya, "Bana polis bile ceza yazamadı, siz beni daha tanımamışsınız, adamın tepesini attırmayın, sizi buraya gömerim" şeklinde bağırarak saldırdığı ileri sürüldü.

GÖZALTINA ALINDI

Cihan Aksu, bekçiye yumruk atarken etkisiz hale getirilip sonra gözaltına alındı.

Tuzla’da maskesiz şahıstan polise tehdit İZLE

"BENİ SÜREKLİ TEHDİT ETTİLER"

Bekçiler ile tartıştığı geceyi anlatan CihanAksu, “Motorumu içeri aldım. Tam içeri aldıktan sonra çıkacaktık, kapının önündeydik. Kepeklerin inmesini bekledik. O ara bekçiler geçti. Böyle bir üç beş adım geçti sonra geri geldi. Dedi ki ‘masken nerede’ dedi, burada dedim. O maske mi değil dedi, nasıl değil dedim.

Ben de merdivenin başındaydım. Aşağı atladım. Böyle yan yana geldik kafa kafaya. Baktım ondan sonra hepsi birden bana çullandı. Elimi ters çevirip böyle duvara yaslamaya çalışıyorlar. Ben hiçbir şey yapmadığım halde gene bu sefer benim üstüme geldiler. Beni sürekli beni tehdit ettiler.

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

"HABERE ÇIKAN KİŞİ OLDUĞUNU BİLSEYDİK, DAHA FARKLI DAVRANIRDIK"

Dediler işte biz senin habere çıkan kişi olduğunu bilseydik daha farklı davranırdık, kötü davranır gibisinden konuştular. Karakola gittiğimde de dediler ki bizi unutma dediler, bu yüzü dediler. Ben o zaman o saatten sonra beni bir odaya aldılar müşahede odası gibi bir odaya aldılar.” dedi.

Bekçiye saldırdığı iddia edilen Cihat Aksu, açıklama yaptı VİDEO


"İNSANLARA AĞIR KONUŞUYORLAR"

Ben orada o an kendimi kaybettim, sinirlendim artık haksızlığa gelmediğim için birkaç tane duvara yumruk attım diyen Aksu, “İki parmağım çatladı yani ben derdimi anlatmıyorum. Ben bu iki tane de bekçiden özellikle şikayetçiyim. Hem tehdit ediyorlar. Yani polislerle bir sıkıntımız yok. Kendileriyle gerçekten sıkıntımız yok ama bekçiler çok farklı davranıyorlar insanlara ağır konuşuyorlar, dik dik konuşuyorlar, böyle insanları tehdit ediyorlar. Hiçbir rica ya da bir güzel üslup yok.

"YUMRUK ATMADIM"

Ben bunlardan şikayetçiyim. Dedim söyledim. Ters kelepçe, hastane hastaneye götürüyorlar. Bu şekil olayı örtbas ettiler. Bir de demişler yumruk attı. Ben yumruk falan atmadım yani. Vurmadım, küfür etmedim vurmadım. Sadece sinirlendim yani o nedir bu maske olayından dedim çektiğimiz dedim. Bu boyunluk beğenmiyorlar. Herkes bez maske takıyor. Herkes bu devletin bu beyaz verdiği maskeyi takmıyor ki herkes bez bu maskeyi takıyor. Ben de bu motoru kullandığım için boyunu takıyorum.

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

Havalar soğuk zaten söyle söyleyeyim biz devletimizi, milletimizi seviyoruz, bizi herkes iyi tanıyor bizim polis teşkilatıyla sıkıntımız yok. Başka bir olay yaşandı tatsız bir olay. Biz bundan da çok memnun değiliz. Ama şunu söyleyeyim devletimizle, milletimiz de, polisimiz de hiçbir sıkıntımız yok, onlar da beni biliyor, Çoğu aramız çok iyi. Oldu, Yani ben o an o akşam hiçbir şey yapmadığım halde.” şeklinde konuştu.

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

Cihan Aksu, bu sefer de bekçiye saldırdı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)