Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi
DHA

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi'nde kimliği henüz bilinmeyen silahlı bir kişi, az sayıda müşterinin olduğu sırada bir market zincirinin şubesine girdi.

Bir süre içeride gezinen şüpheli, daha sonra beraberinde getirdiği silahı kasiyere uzatarak, kasadaki paraları istedi.

YİNE DE KAÇMAYI BAŞARDI

Bu sırada bölgede güvenlik uygulaması yapan Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye ekip otosundan siren sesi duyuldu. Sesi duyup, panikleyen soyguncuya, müşterilerden F.D. (41) müdahale etti.

Ancak soyguncu, F.D.'nin engellemesine rağmen olay yerinden kaçmayı başardı. Yaşanan o anlar marketin güvenlik kamerasına yansıdı.

Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi ViDEO

ÜZERİNE ÇIKIP BOĞUŞTU

İhbar üzerine gelen ekipler, markette yaptıkları incelemenin ardından kaçan şüphelinin yakalanması için çalışmasını sürdürürken, F.D.'nin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde silahı doğrultan soyguncunun üzerine çıktığı ve bir süre boğuştuktan sonra reyona çarptıkları görüldü.

Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi

"İNSANLIK GÖREVİMİ YAPMAYA ÇALIŞTIM"

Yaşadığı o anları anlatan F.D., şöyle konuştu:

"Kasada ödememi yapıp çıkmak üzereyken siyah giyimli bir kişi sağ tarafımdaydı. Bir anda belinden silahı çeki, kasaya yöneldi. Kasiyere 'kasayı boşalt' diye bağırdı. O an bir sakinlik oluştu. Birkaç saniye düşündüm, elinde silah var ve o şahıs kasiyere yöneldikten sonra bir anlık boşluğunu yakalayıp müdahale ettim ona. Elinden silahı almak için az bir boğuşma yaşandıktan sonra şahıs silahı düşürdü elinden.

Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi

Ondan sonra beni sağa doğru itti. Tekrar silahı alıp, herhalde gördüğüm kadarıyla çıkmaya çalıştı. Biz biraz kovalamaca yaşadık yakalamak için. Ben o an kendimi sorumlu hissettim bir vatandaş olarak. Haksızlık vardı orada bir insana silah çekip ondan haksız yere hak etmediği bir parayı almaya karşı yaptım. Bir zulüm vardı ben de o zulme karşı koymak istedim. Benim yaptığım herhangi bir karşılık olmadan insanlık göreviydi, bunu yapmaya çalıştım. İnsanlar vatandaşlar da bu tür şeylere karşı duyarlı olur. Biz duyarlı olmazsak eğer bu olaylar çoğalır."

Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi

Diyarbakır'da bir kişi silahlı soyguncuyu önledi