Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.538
-1.03%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Doğan Cüceloğlu'nun ailesi, hesap açıp para isteyenlere karşı uyardı

  Vefatının ardından sosyal medya üzerinden Doğan Cüceloğlu adına açılan çok sayıda sahte hesapla para istendiğini belirten Cüceloğlu'nun ailesi, dolandırıcılara karşı uyarı yaptı.
  • DHA
  • 23.02.2021 - 13:01
  • Güncelleme : 23.02.2021 - 14:31
  Doğan Cüceloğlu'nun ailesi, hesap açıp para isteyenlere karşı uyardı

  İstanbul Beşiktaş'taki evinde geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden 83 yaşındaki psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu'nun vefatının ardından, dolandırıcılık yapmak üzere Cüceloğlu adına sahte hesaplar açıldı.

  Cüceloğlu'nun ailesi, sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

  Aile, açıklamada Doğan Cüceloğlu'nun adına açılan sahte hesaplarla para toplanmaya çalışıldığını duyurarak vatandaşları, bu hesaplara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

  Doğan Cüceloğlu nun ailesi, hesap açıp para isteyenlere karşı uyardı #1

  "AYNI EKİPTEN OLDUĞUMUZU HİSSETTİRDİNİZ"

  Aile yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

  "Sizlerle paylasmak istediğimiz önemli bir konu var. Sizler de hatırlayacaksınız Doğan Hoca geliştiren aile ve okul ortamı için emek veren herkese 'aynı ekipteniz' derdi. Onun sosyal medya hesaplarını takip eden, fikirlerini uygulamaya çalışan sizler geçirdiğimiz bu zor günlerde bizlere de ailesi olarak 'aynı ekipten' olduğumuzu hissettirdiniz, tekrar sağ olun.

  Doğan Hoca'nın adından faydalanmak amacıyla açılan sahte hesaplarda para toplanmaya çalışıldığı, adının ve fotoğrafının iznimiz olmaksızın bazı faaliyetlerde kullanıldığı bilgisini üzülerek öğrendik. Doğan Cüceloğlu adına hiçbir sebeple para toplamamız söz konusu değildir. Onun adının topluma faydalı işler için onayımız alınarak yapılacak faaliyetler dışında kullanılmasına zaten yorgun olan gönlümüzün kırıldığını belirtmek ister, dikkatlerinizi rica ederiz.

  Onun sözleri kitaplarında, videolarında, resmi Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarında mevcut ve herkes tarafından kolayca anlaşılacak kadar net. Ömrünü adadığı, nice emeklerle oluşturduğu fikirsel mirasına uydurma sözler ve yorumlarla zarar verilmesi ihtimali canımızı yakıyor. Sizler de büyük ekibi olarak lütfen buna izin vermeyin. Onun adını ve fikirlerini hep birlikte koruyalım. Bu vesileyle sizlerden de gelen talepler çerçevesinde Doğan Cüceloğlu sosyal medya hesaplarını meslektaşı ve eşi Yıldız, yıllardır birlikte çalıştığı asistanları Emre ve Gizem ve kızı Umay'la birlikte ve çocuklarının da desteğiyle sürdüreceğimizi paylaşmak isteriz.

  Selamlar, sevgiler..."

  Doğan Cüceloğlu nun ailesi, hesap açıp para isteyenlere karşı uyardı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir