Esenyurt'ta kuyumcu anne kızı soymaya çalışan hırsızlar

İstanbul Esenyurt ilçesi Cumhuriyet Mahallesi 1987 Sokak’ta yaşanan olayda, bir sitenin otoparkındaki otomobilin arkasına saklanan yüzleri kar maskeli iki kişi, cadde üzerinde bulunan kuyumcuyu soyma girişiminde bulundu.

Kuyumcu anne-kızın dükkanlarını açtığı sırada harekete geçen zanlılar, kar maskelerini taktı.

ALARMI ÇALIŞTIRDI

Kuyumcuya yaklaşan zanlılar, kapıda dükkanı açmaya çalışan Anne Yıldız Çakıl Zenbil’e içeri girmesini söyledi. Bu sırada Yıldız Zenbil’in üniversite öğrencisi kızı Deniz, şüphelilere karşı çıkarak eliyle itip bağırmaya başladı. Anne Zenbil ise kapıyı kapatarak alarmı çalıştırdı.

Esenyurt kuyumcu

HIRSIZLAR KAÇTI

Alarm sesiyle panikleyen şüpheliler olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Dükkanlarının önünde donakalan anne ve kızı, şoku atlattıktan sonra şüphelilerin peşlerinden koştu ancak yakalayamadı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amirliği ekipleri, iki şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Esenyurt kuyumcu

"ŞOKU ATLATINCA KOVALADIK"

Yaşananları anlatan üniversite öğrencisi Deniz, "Annemle sabah dükkanı açmaya geldik. Annem eğilip kapıyı açarken ben de etrafa bakıyordum. İki kar maskeli kişinin, bize doğru yürüdüğünü gördüm. Anneme 'dur açma' dedim annem de ’tiplere bak’ dedi. Bana gir içeri dediler, ben de ittim, o sırada alarm çalmaya başlayınca kaçtılar. Biz şoku atlatınca arkalarında 300 metre kovaladık. Çok korktuk gerçekten çığlık çığlığa koştuk. Şok olduk reflekslerimizle hareket ettik." ifadelerini kullandı.

Kuyumcu anne kız soygun girişimini önledi VİDEO

Esenyurt kuyumcu

Esenyurt kuyumcu

Esenyurt kuyumcu

Esenyurt kuyumcu