Euro
9.685
-0.12%
Dolar
8.0805
-0.31%
Altın
451.62
-0.72%
Borsa
1.409
2.24%
Bitcoin
506.769
-0.59%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Esenyurt'ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada

  Sanayi sitesindeki iş yerine giren kar maskeli 3 hırsız, güçlü araçlarda kullanılan 80 bin lira değerindeki aküyü çaldı. O anlar kameraya yansıdı.
  • DHA
  • 02.04.2021 - 11:56
  • Güncelleme : 02.04.2021 - 12:23
  Esenyurt'ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada

  30 Mart Salı günü saat 07.30 sıralarında İstanbul Esenyurt'taki Koza Mahallesi'nde bulunan sanayi sitesindeki iş yerinde yaşanan olayda, hafif ticari araçla sanayi sitesine giren kar maskeli 3 kişi, akü satan dükkanın önüne geldi.

  Levye yardımıyla dükkanın kepenklerini kaldıran şüpheliler, önce iş yerinin güvenlik kamerası kayıt cihazını kırdı.

  AKÜLERİ ÇALDILAR

  Daha sonra dükkanın içinde bulunan yaklaşık değeri 80 bin lira olan otomobil, tekne ve ağır vasıta araçlarında kullanılan aküleri çaldı. Dükkanına gelen iş yeri sahibi Musa Doğan, akülerin çalındığını görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri,  parmak izi ve güvenlik kamerası çalışmasının ardından hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #1

   

  KAR MASKELİ HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

  Hırsızların iş yerine araçları ile geldikleri anlar ise çevredeki başka bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülere hırsızların arabalarıyla iş yerine geldikleri, araçtan inip zinciri kaldırdıktan sonra iş yerine yanaştıkları anlar yansıdı.

  Esenyurt'ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada VİDEO

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #2

  "70-80 BİN LİRA DEĞERİNDEKİ SIFIR VE İKİNCİ EL AKÜLERİ TOPARLAYIP GÖTÜRMÜŞLER"

  İş yerinden aküleri çalınan Musa Doğan, "Sabah 07.00 sıralarında gelip kepenk ve kapımızı patlatıyorlar. Yaklaşık 70-80 bin lira değerindeki sıfır ve ikinci el aküleri toparlayıp götürmüşler. Burada zincirler var, yukarıda güvenliğimiz var. Zincirleri kaldırıp altından giriyorlar. Biz sabah 09.00'da açtık iş yerini, o sırada fark ettik. Karşı komşumuzun da kapılarını zorluyorlar, orayı açamayınca buraya geliyorlar. Bu güvenlik sıkıntısı sürekli burada var. Aşağıda arkadaşlarımızın bir ay önce dükkanını soydular. İki ay önce başka bir dükkanı soydular. Güvenliğin olmasına rağmen zincirlerin olmasına rağmen yeterli gelmiyor. Adam kaldırmış zincirleri altından geçmiş. Sürekli aynı şeyden mağduruz. Yıllardır bu yağın, pisliğin içinde çalışıyoruz. Adam gelip götürüyor. Adamlar o kadar profesyonel çalışıyorlar ki girip güvenlik kameralarını patlatıyorlar." dedi.

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #3

  "AKÜLERİ PARAYA ÇEVİRMEK DAHA KOLAY"

  Hırsızların aküleri daha kolay şekilde paraya çevirdikleri için hedef aldıkların söyleyen Doğan, "Çok enteresan bir şekilde bilgisayara dokunmamışlar. İçeride başka özel eşyalarımız da var. Onlara da dokunmamışlar. Sadece aküleri almışlar. Muhtemelen aküleri paraya çevirmek daha kolay." ifadelerini kullandı.

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #4

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #5

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #6

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #7

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #8

  Esenyurt ta maskelilerin 80 bin liralık hırsızlık anı kamerada #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir