Euro
11.1425
1.05%
Dolar
9.5342
0.57%
Altın
550.64
0.49%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
591.797
4.37%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde küçük yaşta evden kaçan 3 kız çocuğu, tanıştıkları kişilerce taciz edildi, uyuşturucuya alıştırılıp sattırıldı ve hırsızlık yaptırıldı.
  • İHA
  • 19.06.2020 - 07:19
  • Güncelleme : 19.06.2020 - 07:19
  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar

  Bodrum’da 13 ve 14 yaşlarında olan 3 ortaokul çocuğu S.Ü., İ.Ö. ve İ.B. yılbaşında evden kaçtı. 3 kız arkadaş, kaçtıktan sonra farklı ilçelerde tanıştıkları kişiler tarafından cinsel istismar uğradı.

  BAĞIMLI YAPTILAR, KURYE OLARAK KULLANDILAR

  Muğla’nın başka ilçesine giden kızlar, orada tanıştıkları farklı şahıslar tarafından uyuşturucuya da alıştırdı. Uyuşturucu bağımlısı olan 3 çocuk, daha sonra uyuşturucu kuryesi olarak kullanıldı.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar

  OTOSTOPLA HIRSIZLIK YAPTIRDILAR

  2 ay boyunca çeşitli ilçelerde farklı kişilerle tanışan 3 kız çocuğunun iddialarına göre yolda otostop çektirilip, aracına bindikleri kişi veya kişilerin içeceklerine ilaç koyarak hırsızlık bile yaptırıldı. Gittikleri her ilçede tanıştıkları farklı kişiler tarafından suça bulaştırılan çocukların yaşadıkları olaylar mide bulandırdı.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar #1

  TELEFONLARI TAKİBE ALINDI

  Aylar sonra bulunan çocukların verdiği ifadeler doğrultusunda ortaya çıkan gerçekler, jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Çocukların telefonlarını incelemeye alan ekipler, fotoğraflardan şahısları teker teker tespit etti.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar #2

  27 ŞÜPHELİDEN 15'İ YAKALANDI

  İstihbarı çalışmalar sonucunda 27 kişinin evlerini tespit eden Bodrum İlçe Jandarma ekipleri, operasyon için düğmeye bastı. Eş zamanlı operasyon yapan ekipler Bodrum’dan 9 şahıs, Ortaca’dan 2 şahıs, Milas’tan 2 şahıs, Dalaman’da ikamet eden 2 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 15 şahsı kıskıvrak yakalayarak gözaltına alındı.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar #3

  Adreslerinde tespit edilemeyen 5 şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edilirken, kent dışında ikamet ettikleri tespit edilen 7 şahısla ilgili ise Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar #4

  MAĞDUR AİLELERİ, ŞÜPHELİLERİ BEKLİYORDU

  Jandarma ekipleri, şüpheliler gelmeden önce Bodrum Adliyesi’nde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Mağdur kızların yakınları oldukları tahmin edilen kalabalık bir grubun şüphelileri beklediği görüldü. 15 şüpheli için geniş güvenlik önlemleri ile adliyeye getirildi.

  Evden kaçan 3 kızı bağımlı yapıp uyuşturucu sattırdılar #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir