Euro
15.4958
-0.35%
Dolar
13.6313
-0.41%
Altın
782.04
-0.36%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
697.899
-1.13%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi

  Açılış için Diyarbakır’a gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP binası önünde 776 gündür devam eden evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etmedi. Baba Celil Begdaş, “Herkes geldi, onlar gelmedi” dedi.
  • İHA
  • 17.10.2021 - 14:07
  • Güncelleme : 17.10.2021 - 17:26
  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi

  Diyarbakır’da, evlatları PKK tarafından kandırılarak kaçırılarak ailelerin 3 Eylül 2019 yılında, HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattıkları evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

  Evlatlarını terör örgütünden kurtarmak için farklı şehirlerden bir araya gelen ailelerin evlat nöbeti, 776’ncı gününe girdi.

  5 Mayıs 2019’da kaçırılan oğlu Yusuf için eylemine devam eden baba Celil Begdaş, açılış için Diyarbakır’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, kendilerini ziyaret etmediğini belirterek şu sözleri kullandı:

  “5 Mayıs 2019’da oğlum HDP tarafından bu kapıda götürüldü. Benim oğlum bu binadan gitti, montu ve kimliği burada çıktı.

  “HERKES GELDİ, ONLAR GELMEDİ”

  Geçen yıl seçim ziyaretine gelen İmamoğlu, bekledik ki bu aileleri ziyarete gelecek ama gelmedi. Bu yıl tekrar dün geldi, tekrar bekledik ama halktan kaçtı. Demek ki o da HDP ile beraber, HDP ve CHP aynı. Onlarda biraz vicdan olsaydı gelirdi, bu anne ve babaların feryadını duyardı. Biz burada 2 yıl hastalık ve yağmur demeden bekliyoruz. Ne yazık ki herkes geldi onlar gelmedi.

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi VİDEO

  “BU ANNE BABALARI 5 DAKİKA DİNLEYEMEZ MİYDİ?”

  Ben burada onları kınıyorum. Dört tane ağaç için dünyayı yıktılar, söz konusu bizim çocuklarımız olunca kulaklarını ve gözlerini kapattılar. Halk için demokrasiyi savunuyorlardı, biz insan değil miyiz? Buraya gelip bu anne ve babaları 5 dakika dinleyemez miydi?

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi #1

  “BUNDAN SONRA İSTEMİYORUZ”

  Ne yazık ki gelmedi, gelmesin de biz bundan sonra istemiyoruz onları. Bizim desteğimiz yeter bize, bizim çocuklarımız gelene kadar kalkmayacağız buradan. Oğlum duyuyorsan kaç gel, senin bütün arkadaşların geldi, sen gelene kadar biz buradan kalkmayacağız."

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi #2

  "ANNELER BABALAR FERYAT EDERKEN HDP'LİLER İLE FİDAN DİKTİ"

  6 yıl önce 15 yaşındaki oğlu Özkan'ın kaçırıldığını söyleyen Süleyman Aydın, İmamoğlu'nun kendilerini ziyaret etmediklerini belirtip aileler adına açıklama yaptı.

  İmamoğlu'nu kınadıklarını belirten Aydın, şunları söyledi:

  "Yağmur, çamur demeden evlat nöbetindeyiz. Maalesef, HDP bizi görmezlikten geliyor. Türkiye'nin dört bir yanından anneler, burada evlatlarını istiyor. İnanın, bunların vicdanı yoktur. Hacire annenin yaktığı kıvılcımla bu evlat nöbeti, Türkiye'nin dört bir yanına yayıldı. Dün İmamoğlu'nun buraya geldiğini öğrendik. Evlat nöbeti tutan aileler olarak çok sevindik. Maalesef sonra da üzüldük. Bizim ziyaretimize gelmedi. Acımızı da paylaşmadı. Anne ve babalar, burada feryat ederken HDP'lilerle fidan dikti. Sizin bu fidanlarınız asla yeşermeyecek.

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: HDP'liler ile fidan dikti VİDEO

  "HEPİMİZ UMUTLUYUZ DEVLETİMİZE GÜVENİYORUZ"

  Anne ve babaların gözyaşlarının üzerine fidan dikilir mi? Burada mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. HDP ve CHP'de biraz vicdan varsa bize destek versinler. Bizim çocuklarımızı artık bu PKK'dan istesinler. Anne ve babalar olarak hepimiz umutluyuz. Devletimize güveniyoruz. HDP ve CHP'yi de vicdana davet ediyorum. Maalesef genel başkanları da gelmedi, Ekrem İmamoğlu da gelmedi. Evlat nöbeti tutan anne ve babalar olarak Ekrem İmamoğlu'nu buradan kınıyoruz.

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi #3

  Evlat nöbetindeki ailelerin Ekrem İmamoğlu tepkisi: Herkes geldi, onlar gelmedi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir