Gaziantep'de el freni çekilmeden park edilen araç, bir kişiyi ezdi
İHA

Sabah saatlerinde Şahinbey ilçesi Saçaklı Mahallesi Hüseyin Paşa Caddesi üzerindeki yokuşta meydana gelen olayda, bir şahıs el frenini çekmeyi unutarak park ettiği aracının başından ayrıldıktan sonra araç yokuş aşağı savrulmaya başladı.

ARACIN ALTINDA KALARAK HAYATINI KAYBETTİ

Bu esnada torunuyla markete giden 72 yaşındaki Hüsne Kaplan, aniden hareket eden aracı fark edince can havliyle torunu kenara atarken, kendisi ise aracın altında kalmaktan kurtulamadı. Torununu aracın altında kalmaktan kurtaran talihsiz kadın, el freni çekilmediği için yokuş aşağı kontrolsüz bir şekilde savrulan aracın altında kaldıktan sonra ağır yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Olayı gören çevredeki vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaşlı kadına ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastaneye kaldırdı. Talihsiz kadın, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Hayatını kaybeden Hüsne Kaplan’ın cansız bedeni Gaziantep Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edildi. El frenini çekilmeden park edilen ve yaşlı kadının ölümüne neden olan aracın sürücüsü ise gözaltına alındı.

El freni çekilmeden park edilen aracın altında kalan yaşlı kadın öldü -1

El freni çekilmeden park edilen aracın altında kalan yaşlı kadın öldü -2

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)