Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.471
2.47%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Gaziantep'te hayatını kaybeden Duygu Delen davasında keşif raporu hazır

  Erkek arkadaşının evinde balkondan düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen davasında, bilirkişi heyeti keşif raporunu hazırladı.
  • İHA
  • 27.04.2021 - 12:54
  • Güncelleme : 27.04.2021 - 15:21
  Gaziantep'te hayatını kaybeden Duygu Delen davasında keşif raporu hazır

  Gaziantep'te erkek arkadaşının evine giden, daha sonra balkondan düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen davasında keşif raporu tamamlandı.

  Heyet hazırladığı raporu mahkemeye sundu.

  BİLİRKİŞİ RAPORU: KAZARA DÜŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL

  Duygu Delen davasında hazırlanan bilirkişi raporunda, Delen’in kazara düşmesinin mümkün olmadığı belirlenirken, genç kızın düşerken bilincinin açık olduğu raporda yer aldı.

  Gaziantep'te hayatını kaybeden Duygu Delen davasında keşif raporu hazır VİDEO


  OLAY ŞİDDET SONRASI MEYDANA GELMİŞ

  Delen’in hayatını kaybettiği evin içerisinde ve düştüğü apartman bahçesinde 19 Mart'ta keşif yapan bilişim, adli tıp ve olay yeri inceleme uzmanı ile fizik mühendisinden oluşan bilirkişi heyeti, hazırladığı teknik raporu Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesine sundu.

  Duygu’un düşme anına ilişkin görüntülerin incelenmesi sonucunda bilincinin açık olduğunu belirleyen heyet, raporda, olayın Kaplan’ın maktul Delen’e ağır ve hakaretler ve şiddet uygulaması sonucu meydana geldiği kanaatine varıldığını aktardı.

  Gaziantep te hayatını kaybeden Duygu Delen davasında keşif raporu hazır #1

  OLAYA DAİR GÖRGÜ TANIĞI VE GÖRÜNTÜ YOK

  Delen’in balkondan düşmesinden önce oda içerisinde şiddet ortamı olduğunun olay yeri fotoğraflarından anlaşıldığı belirtilen raporda, “Duygu Delen’in 4. kat balkonundan kaza sonucu düşmediği tespit edilmiş olup, intihar veya atılma yönünden değerlendirildiğinde; olayın asıl cereyan tarzının bilinemeyeceği, bu bağlamda kamera görüntüsünün yalnızca yere temasa yakın ana hitap ettiği, balkondaki olayın olası gerçeğinin anlaşılmasına yarayabilecek herhangi bir görüntü ya da tanık beyanının bulunmaması nedenleriyle, olayın cerayanı ile birlikte suç kasıt ve vasfının sayın mahkemece daha sağlıklı değerlendirebileceğinden de hareketle müessif olayın; sanık Mehmet Kaplan’ın ölen Duygu Delen’e ağır hakaretler ve şiddet uygulaması sonucu ağırlıklı zorlamasına bağlı meydana geldiğine dair kanaat oluşmuştur.” denildi.

  Gaziantep te hayatını kaybeden Duygu Delen davasında keşif raporu hazır #2

  OLAY

  13 Ağustos 2020 tarihinde Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Batıkent Mahallesi Vehbi Dinçerler Caddesi üzerindeki bir apartmanda meydana gelmişti. 5 katlı apartmanın 4'üncü katından şüpheli şekilde düşerek yere çakılan Duygu Delen, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

  Olayın ardından evde bulunan Mehmet Kaplan gözaltına alınarak "kasten öldürme" ile "çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla tutuklanmıştı.
  Delen’in ölümüyle ilgili davada tutuklu bulunan Mehmet Kaplan’ın yargılanmasına yarın görülecek duruşmada devam edilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir