Petrol
91.41
-0.42%
Euro
18.5194
-0.15%
Dolar
18.5841
0.07%
Altın
1.027
-0.28%
Borsa
3458
-1.91%
Bitcoin
377.361
3.02%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Gaziantep'te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı

  Özel bir hastanenin acil servisinde çalışan 3 sağlık çalışanı, hasta ve yakınları tarafından darbedildi. Saldırganlar gözaltına alındı.
  • DHA
  • 24.02.2021 - 15:11
  • Güncelleme : 24.02.2021 - 16:42
  Gaziantep'te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı

  Türkiye'de sağlık çalışanlarına şiddet devam ediyor.

  Dün, İstanbul'da sağlık çalışanlarına yapılan saldırıdan sonra yine aynı günün gecesinde benzer şiddet manzarasına Gaziantep'te rastlandı.

  Özel bir hastanenin acil servisinde meydana gelen olayda evde düşerek başından yaralanan Muzaffer B., oğulları tarafından tedavi için hastaneye getirildi.

  Emrah B. ve Hanifi B. babalarına anında müdahale edilmediği gerekçesiyle tartıştıkları sağlık çalışanlarına hakaret etmeye başladı.

  3 SAĞLIK ÇALIŞANI YARALANDI

  Ardından da hasta yakını 5 kişi, sağlık çalışanlarına saldırdı. 
  Çıkan arbedede yumruklarla erkek hemşireler Sinan Şahin, Furkan Aslan ve Abdulkadir Güneş yaralandı.

  GÖZALTINA ALINDILAR

  Sağlık çalışanları, saldırının ardından darp raporu alarak polise şikayetçi oldu. Polis ekipleri de şikayet üzerine aralarında hasta kişinin oğulları Emrah B. ve Hanifi B.'nin de olduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin savcılığa sevk edildiği, savcılıktan da tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliği gönderildiği belirtildi.

  Gaziantep'te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı VİDEO

  Gaziantep te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı #1

  "BİRAZ BEKLEMELERİNİ İSTEDİK"

  Saldırıda yaralanan erkek hemşire Sinan Şahin, acil serviste yoğunluk olduğu sırada hasta yakınlarının öncelik istediğini ve biraz beklenilmesi istenince saldırıya uğradıklarını belirterek, "Hasta geldiğinde acil birimimizde yoğunluk vardı. Biz hastayı müdahale bölümüne aldık ve doktoru bekliyorduk. Doktor ise o sırada durumu daha acil olan bir başka hastaya bakıyordu. Bir anda hasta yakınları bağırıp, hakaret ederek bize saldırdılar. Beni ve iki arkadaşımı darbettiler. Sağlık çalışanlarının bunca emeğinin karşılığının bu olmaması gerekiyor. Sağlık çalışanlarına artık şiddet uygulanmasın." diye konuştu.

  Gaziantep te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı #2

  "ZARAR GÖRMEK İSTEMİYORUZ"

  Yumruk darbesiyle dişi kırılan hemşire Furkan Aslan ise sağlık çalışanlarının şiddeti hak etmediğini belirterek, "Olay akşam saatlerinde gerçekleşti. O sırada cerrahi müdahale odasında müdahale yapıyordum. O sırada içeriden arbede sesleri gelmeye başladı. Alçı odasından çıktım o anda hemşire arkadaşlarıma saldırdılar. Ayırmaya çalıştığım anda aldığım yumruk darbesi ile dişim kırıldı. Son zamanlarda sağlıkta şiddet olayları artmaya başladı. Bu olay Türkiye'nin her yerinde yaşanıyor. Artık sağlık çalışanlarına zarar gelsin istemiyoruz." dedi.

  HAKARET ETTİLER

  Hasta yakınlarını sakinleştirmeye çalışırken şiddete maruz kaldığını söyleyen hemşire Abdulkadir Güneş de, "Hasta akşam saatlerinde acil servise geldi. İlk değerlendirmemizi yaptık hastaya. Hemşire arkadaşımız pansuman yapmak için odanın dolu olduğunu ve hastanın çıkması için beklemesi gerektiğini söyledi. Bir anda hakaret edip saldırmaya başladılar. Biz hasta yakınlarını sakinleştirmeye çalıştık. Daha sonra bana da saldırdılar. Sağlık çalışanlarına şiddet değil destek olunsun istiyoruz." şeklinde konuştu.

  "SALDIRILARA RAĞMEN TEDAVİMİZE DEVAM ETTİK"

  Hastanenin acil birimi doktorlarından Ali Demir, olayın ardından sorumlulukları gereği sağlık çalışanları yakınlarınca darbedilen hastanın tedavisini yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

  "Acil servis doktoruyum. Olay sırasında başka bir hastanın servise yatışıyla ilgili uzman doktorla görüşüyordum. Daha sonra hastaya ve yakınlarına birkaç dakika beklemelerini söylediler. Ben hastaya bakıp müdahale ederken sağlık çalışanı arkadaşlarımıza hakaretler edildi. Biz buna rağmen tedaviye devam ettik. Daha sonra iş tehdit boyutuna geldi ve arbede yapılmaya başlandı. Biz yine tedaviyi bırakmadık. O sırada bir arkadaşımızın dişini kırdılar. Bir arkadaşımızın üzerini parçaladılar. Artık artan sağlıktaki şiddet olayları nedeniyle korku yaşıyoruz."

  Gaziantep te sağlık çalışanlarına saldırı: 3 yaralı #3


  Görüş Bildir