Euro
9.0362
0%
Dolar
7.4384
-0.46%
Altın
439.81
-0.48%
Borsa
1.567
0.67%
Bitcoin
276.400
0.95%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Giresun'da aç kalan kurtlar şehre indi

  Keşap ilçesinde aç kaldıkları için mahalleye inen kurtlar güvenlik kamerasınca görüntülendi.
  • AA
  • 05.01.2021 - 02:34
  • Güncelleme : 05.01.2021 - 08:51
  Giresun'da aç kalan kurtlar şehre indi

  Giresun'da doğal yaşam alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar ilçede Fındıklı Mahallesi'nin Yılgın, Gönep ve Gurudoğlu mevkilerinde görüldü.

  Mahalledeki bir evin kapısına kadar gelen kurt, güvenlik kamerasına yansıdı. Bir vatandaş ise aracıyla mahalle yolunda karşılaştığı kurdu cep telefonuyla fotoğrafladı.

  Giresun'da aç kalan kurtlar şehre indi İZLE


  EKİPLER MAHALLEDE İNCELEME YAPTI

  Kurtların birçok yerde görülmesi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Giresun Şube Müdürlüğü ekipleri mahallede inceleme yaptı.

  Keşap Avcılar, Atıcılar ve Doğayı Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Emin Kaya, yaptığı açıklamada, birçok yerde kurt görülmesi üzerine konuyu DKMP ekiplerine ilettiklerini söyledi.

  Giresun da aç kalan kurtlar şehre indi #1

  "BİZİM VATANDAŞLARDAN İSTEĞİMİZ DİKKATLİ OLMALARI"

  Karadeniz'de insanların kurtlara çok fazla alışık olmadığını ifade eden Kaya, "En büyük sıkıntı da bu. Kurtları insanlar daha önceden görmüşler, çevredekiler köpek diye algılamışlar ama biz onun kurt olduğunu, herkesin dikkatli olmasını söyledik.

  Köpekleri ben bağda bırakmıyorum şu anda. Köyde herkesi uyardık, bahçeye giderken dikkatli olun dedik. Bizim vatandaşlardan isteğimiz dikkatli olmaları." dedi.

  Giresun da aç kalan kurtlar şehre indi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir