Güngören'de bakır hırsızlarının rahatlığı pes dedirtti
DHA

İstanbul'un Güngören ilçesinde bakır işi yapan Samet Birdemir'e ait iş yerine içinde 4 kişinin bulduğu hafif ticari araç yanaştı.

Araçtan çıkan kişiler iş yerinin kilitlerini kırarak içeri girdi. Şüpheliler, içerde bulunan çuval dolusu ham bakırı araca yükledi.

Yaklaşık 1,5 ton ham bakırın bulunduğu çuvalları çalan kişiler kayıplara karıştı.

O ANLAR KAMERADA

Şüphelilerin rahat tavırlarla hırsızlık yaptığı o anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Görüntülere, olay anında pencereden hırsızlara bir kadının seslendiği, polisin geleceğini söylemesi ve hırsızların ise çuvalları araca yüklemeye devam ettiği, içlerinden birinin de "Tamam bir şey olmaz ya" dediği duyuldu.

Daha sonra hırsızlar geldikleri hafif ticari araca binerek kaçması görüntülere yansıdı.

Güngören'de bakır hırsızlarının rahatlığı pes dedirtti VİDEO

'ABLA SEN İÇERİ GİR BİR ŞEY OLMAZ' DEDİLER

İş yeri sahibi Samet Birdemir, "Sabah 05.00, 05.30 sıralarında telefonum çaldı. Yan komşum 'Dükkanın soyuluyor' dedi. Biz koşarak geldik ama kilitleri kırmışlar. 20 dakikada hırsızlık yapmışlar. Karşı komşum videoda da göründüğü gibi bağırıyor, 'Polis gelecek' diye. Onların bu kadar rahat davranması 'Abla sen içeri gir bir şey olmaz' demeleri garip bir olay. Bakır çaldılar ortalama bir, bir buçuk ton bakır çalındı. Diğer komşum ise evden patates soğan eline ne geçerse fırlatıyor. Şikayetçi olduk. Güngören Emniyet Müdürlüğü'ne gereken ifadelerini verdik" dedi.

Güngören'de bakır hırsızlarının rahatlığı pes dedirtti

"ADAMLAR SANKİ KENDİ İŞİ GİBİ ÇOK RAHATTI"

Görgü tanığı Cemal Yazıcı ise, "Ben sabah namazını kılıp camiden eve dönüyordum. Bir baktım lüks bir araba vardı. İki kişinin araca bir şeyler attığını gördüm. Hırsızlık hiç aklıma gelmedi. Sonra binadan içeri girecektim, adamlar saklanmış gibi bir hale geldi. Eve çıktım balkondan baktığımda bir bağırma sesi geldi. 'Ne oldu?' dedim, 'Ağabey hırsızlık var' dedi. Adamlar sanki kendi işi gibi çok rahatlardı." diye konuştu.


Güngören'de 1,5 ton bakır çalan hırsızların rahatlığı pes dedirtti; o anlar kamerada -1

Güngören'de 1,5 ton bakır çalan hırsızların rahatlığı pes dedirtti; o anlar kamerada -2


Güngören'de 1,5 ton bakır çalan hırsızların rahatlığı pes dedirtti; o anlar kamerada -4

Güngören'de 1,5 ton bakır çalan hırsızların rahatlığı pes dedirtti; o anlar kamerada -5