Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı
İHA

Antalya'dan eşinin tedavisi için Isparta'ya gelen 68 yaşındaki Osman Şahin, 12 Ocak tarihinde, kendisini doktor olarak tanıtan ve yardım edeceğini söyleyen bir kişi tarafından 100 bin lira dolandırıldı.

Yaşanan olay öncesi Osman Şahin ile buluşan şahıs, akşam saatlerinde Şahin'i bir otele yerleştirerek 125 TL ödeme yaptı.

O anlar, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

BANKADAKİ PARAYI, KENDİ HESABINA GÖNDERDİ

Ertesi gün, Osman Şahin'in yanında yaklaşık 100 bin lira olduğunu öğrenen şahıs, paranın çalınma ihtimaline karşı bankaya yatırılması gerektiğini söyledi. Osman Şahin, bunun üzerine özel bir bankadan kendi adına hesap açtırıp 100 bin lirayı hesaba yatırdı.

Osman Şahin hesap açtırırken kullandığı numaraya ait sim kartını ise şahsa verdi. Şahıs, sim kart üzerinden internet bankacılığı aracılığıyla Şahin'in 100 bin lirasını kendi hesabına gönderdi.

Paranın bankaya yatırıldığını sanan Osman Şahin, otele döndü. Şahin dolandırıldığını, bankanın kendisini aramasıyla öğrendi.

Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı VİDEO

Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı

“BENDEN BANKADA HESAP AÇMAMI İSTEDİ”

Osman Şahin, yaşadıklarına yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Eşim rahatsız olduğu için kan takviyesine ihtiyacı vardı. Bunu duyan dolandırıcı, 'ben Norveç’te doktorum, yeğenim Isparta’da yaşıyor, size yardımcı olacak' dedi. Biz de Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi’nde buluştuk, şehir merkezine geçtik. 'Üzerinde para varsa çalınmasın' diyerek benden bankada hesap açmamı istedi. Üzerimde 100 bin TL nakit para vardı. Bankada hesabımızı açtık, parayı yatırdık. Daha sonra benden sim kartımı istedi, sim kartımı kendi telefonuna takarak benim hesaptan kendi hesabına transfer etti.

“BANKA KARTIMIZI VE SİM KARTIMIZI İPTAL ETTİRDİK”

Akşam üzeri beni bankadan aradılar. 'Osman Bey, sizin bankada yüklü miktarda paranız vardı şu an gözükmüyor' deyince biraz durakladıktan sonra otelde bulunan çocuğa telefonumu gösterdim. Çocuk telefonuma baktıktan sonra, 'Amca senin hesabına 100 bin TL giriş olmuş ama o para çekilmiş' deyince anında bankayı aradık. Banka kartımızı ve sim kartımızı iptal ettirdik. Ben korktum daha sonra emniyeti aradık, polisler otele gelip sordular. Sorduktan sonra bizi emniyete götürdüler, orada şikayetçi oldum. Toplam 100 bin liram gitti. Çok mağdurum.”

Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı

TUTUKLANDI

Sakarya, İstanbul ve Isparta'da ortak operasyon yapan ekipler, 141 saatlik kamera görüntülerinin incelenmesinin ardından Isparta'da olduğunu tespit ettikleri S.Ü.'yü gözaltına aldı.

16 ilde 25 ayrı suça karışmaktan aranan şahıs, emniyetteki işlemleri tamamlanınca adliyeye sevk edildi. Zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı

Isparta’da, hasta eşi olan adamı 100 bin lira dolandırdı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)