İstanbul'da, arkadaşları tarafından gasba uğradı
DHA

İstanbul'da Pakistan uyruklu kişi, 3 arkadaşı tarafından gasbedildi.

Önceki gün saat 17.00 sıralarında Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi'nde yaşanan olayda, elleri arkadan bağlı kişi, 139 Sokak'taki binanın giriş katındaki evin açık olan penceresinden bağırarak yardım istedi.

Bağırma seslerini duyan mahalle sakinleri, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, evde bir kişinin ellerinin arkadan bağlı olduğunu gördü.

3 ARKADAŞI, PARASI VE CEP TELEFONUNU ALDI

Polise, 3 kişi tarafından gasp edildiğini söyleyen kişi, parasının ve cep telefonun gasp edildiğini söyledi. Pakistan uyruklu olduğu öğrenilen kişinin, açık olan pencereden vatandaşların yardımıyla arkadan bağlı olan elleri çözüldü.

Evin anahtarının kaçan kişiler tarafından alındığını öğrenen polis, kapıyı açamayınca olay yerine çilingir çağırdı. Çilingir yardımıyla açılan kapı sonrasında Pakistan uyruklu kişi, ifadesi alınmak polis merkezine götürüldü.

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -1

KAPIYI ÜZERİNE KİLİTLEDİLER

Polis merkezinde olayla ilgili bilgi veren Pakistanlı kişi, evde olduğu sırada 3 arkadaşının yanına geldiğini, kısa bir sohbetten sonra cep telefonu ve parasını istediklerini söyledi.

Arkadaşlarına direndiğini, aralarında bir arbede yaşandığını belirten kişi, arkadaşları tarafından ellerinin arkadan bağlandığını, cep telefonu ve parasının gasp edildiğini, ardından 3 kişinin kapıyı üzerine kilitledikten sonra kaçtıklarını ifade etti.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -2

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -3

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -4

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -5

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -7

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -8

Arkadaşları ellerini arkadan bağlayarak gasp etti -9