Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
314.306
-0.36%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  İstanbul'da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı

  Fas uyruklu kadının, hastane koridorunda "Bu çocuk benim" diye bağırarak 8 aylık Tercan bebeği kaçırmaya çalıştığı o anlar kameraya yansıdı.
  • DHA
  • 22.05.2021 - 09:32
  • Güncelleme : 22.05.2021 - 12:56
  İstanbul'da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı

  Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne 8 aylık bebeklerini getiren anne ve babaanne zor anlar yaşadı.

  Röntgen sırası bekledikleri sırada bebeğin annesi bilgi almak için içeri girdi. Bu sırada babaannesi ile bekleyen Tercan bebeğin yanına Fas uyruklu S.K. yanaştı.

  BEBEĞİ KAÇIRMAYA ÇALIŞTI

  Bebeğin kolundan tutan Faslı kadın "Bu çocuk benim" diyerek bağırmaya başladı. Çocuğu almak için uğraşan kadına babaanne engel oldu. Hastanede bağrışmaları duyan güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

  İstanbul da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı #1

  GÖZALTINA ALINDI

  Olay yerine gelen polis ekipleri çocuğun kimliğini kontrol edince gerçek ortaya çıktı. Fas uyruklu kadının 8 aylık bebeği kaçırmaya çalıştığı anlaşılınca S.K gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Faslı S.K.'nın polisteki ifadesinde bebeğin kendi çocuğuna benzediği için almaya çalıştığını söylediği öğrenildi. S.K. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

  Öte yandan yaşanan o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

  İstanbul'da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı

  BABADAN TEPKİ: ŞİKAYETÇİ OLDUM PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

  Olayla ilgili konuşan Baba Emin E. "Perşembe günü annemi eşimi ve çocuğumu hastaneye bırakarak işe geldim. Kan alımı yapıldıktan sonra film çekmek için röntgen bölümüne gönderiyorlar. Eşim çocuğu anneme vererek röntgenin nerede çekildiğini öğrenmeye gidiyor. Koridordan hızla bir kadın geliyor. Annemin kucağındaki çocuğu sevmeye çalışıyor. Çocuk ağlayınca 'Çocuğu bana ver ben susturayım' diyor. Annem çocuğu vermeyince çocuğun kolunu tutuyor. 'Aa çocuğun kolu bana benziyor' diyor. Daha sonra kadın bağırmaya başlıyor. 'Çocuğumu kaçırıyorlar. Çocuk benim' diyor. Orada insanların tepkisini annemle eşimin üzerine çekmeye çalışıyor. İnsanlar orada annemle eşime tepki gösterip çocuğu almış olsaydı bugün çocuğum belki de kaçırılmış olacaktı." dedi

  Emin E. "Daha önce de Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde de böyle bir olay olmuş. Bu ikinci olay. O zaman şikayetçi olsalardı bu olay belki benim başıma gelmeyecekti. Ben şikayetçi oldum. Kadın mahkemeden serbest bırakılmış. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Zaten Fas uyruklu bir kişi. Bizim ülkemizde böyle çocuklar kaçırıp da bir şey yapacaksa bunu bizim ülkemizden gönderilmesini istiyoruz. Annem orada eğer uyanık olmasaydı çocuğu kaçırmış olacaktı. Orada annem madem onun çocuğu belgesini göstersin diyor. Annem sonrasında çocuğun kimliğini çıkararak gösteriyor. Faslı kadın polis tarafından alıp götürülüyor. Yabancı bir kişi bizim ülkemize gelip böyle bir şey yapıyorsa deport edip gönderebilirler." diye konuştu.

  İstanbul da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı #2

  İstanbul da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı #3

  İstanbul da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı #4

  İstanbul da başkasının bebeğini almaya çalışan kadın gözaltına alındı #5


  Görüş Bildir