Dolar
8.3456
0.6913%
Euro
9.671
-0.1022%
Altın
1879.06
0.599%
Borsa
1112.37
-1.2972%
G. Altın
504.287
1.3878%
Bitcoin
113901.14
1.1374%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  İstanbul'da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar

  Alışveriş yapma bahanesiyle girdikleri mağazadan elektronik eşyaları eteklerine gizleyerek çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı. 2'si çocuk, 10 kişi polis tarafından yakalandı.
  • DHA
  • 10.10.2020 - 11:16
  • Güncelleme : 10.10.2020 - 11:16
  İstanbul'da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar

  İstanbul Kartal'da bir grup şahıs, alışveriş bahanesi ile elektronik malzeme satan bir mağazaya girdi.

  Şüphelilerden biri, almak istediği kulaklık karşılığında mağaza çalışanına sahte 200 lira uzattı. Şüpheli, ardından kucağında bebek olan başka bir şüpheli ile birlikte mağaza çalışanını oyalayarak raflardaki eşyaları eteğine gizleyerek çalmaya başladı.

  ÇALDIKLARI İLE KAÇTILAR

  Mağaza çalışanı Alican Ağır ise kendisine verilen parayı bozamayacağını söyleyerek paralarını şüphelilere geri verdi. Şüpheliler, çaldıkları malzemeler ile birlikte olay yerinden ayrıldı.

  İstanbul'da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar VİDEO

  YAKALANDILAR

  Güvenlik kameralarını inceleyen dükkan sahibi durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Cadde üzerinde bulunan diğer dükkanlara da giren 2'si çocuk 10 şüpheli, araçlarına binmek üzereyken, bölgeye gelen polis ekipleri tarafından yakalandı.

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #1

  ÜZERİNDEKİLERE EL KONULDU

  Şüpheliler, kendilerini gözaltına almak isteyen polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Şüpheliler ayrıca kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da saldırmak istedi. Polis ekipleri, şüphelilerin üzerinden çıkan malzemelere el koydu. Eşyalar arasında çeşitli gıda ürünleri bulundu.

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #2

  SONRADAN FARK ETTİLER

  Mağaza çalışanı Alican Ağır, "Dükkan sahibi namaz kılacaktı onun yerine bakıyordum. O arada iki kişi girdi içeri. Kulaklık istediler. Kulaklığı verdim, arkamı döndüm. Parayı bozacaktım. Parada bir sahtelik hissettim. Arkamı döndüğümde ikinci bayan bir kulaklık koymuş bebeğinin oraya. Öteki bayan ona sırtımı döndüğümde bir oto teybi koyuyor. Dışarı çıkıyorum. Kapımızda müzik çalarımız var, arkasında flaş bellek var, belleği alıyor. Biz bunları sonradan fark ediyoruz. Kamera kayıtlarından tespit edince hemen 155'i aradık. Sağ olsun kolluk kuvvetlerimiz hemen yakaladı." dedi.

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #3

  HIRSIZLIK ANI KAMERADA

  Gerçekleştirilen hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, bir kişinin elektronik malzemeler satan dükkana girdiği, şüphelinin mağaza çalışanından istediği kulaklığa karşılık para verdiği, çalışanın arkası dönükken iki şüphelinin elektronik eşyaları şalvarlarına gizleyerek çaldığı ve şüphelilerin dükkandan çıktıkları görülüyor.

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #4

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #5

  İstanbul da elektronik malzemeleri eteklerine gizleyerek çaldılar #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir