İstanbul'da İETT şoförüne saldırı
İHA

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesi Hamidiye Mahallesi'nde, 11 ÜS hattı ile Üsküdar- Sultanbeyli seferini gerçekleştiren İETT şoförü Sezgin Kayır, Sultanbeyli’de durakta yolcularını indirip hareket ettiği sırada panelvan minibüs sürücüsü soldan otobüsün önüne kırdı.

İETT otobüsü sol tarafa geçmeye çalışsa da minibüsün aynası kırıldı.

İstanbul'da İETT şoförüne saldırı VİDEO

TEKME TOKAT DÖVDÜLER

İETT şoförü Kayır, araçtan inerek 4 durak sonraki peronlara geçip kaza raporunun tutulmasını istedi.

Kazaya sinirlenen panelvan minibüs şoförü ile yanındaki 4 kişi, İETT şoförüne tekme, tokat atarak saldırdı.

Aldığı yumruk darbeleri ile yere yığılan otobüs şoförünün yardımına yolcular yetişti. Otobüs şoförüne saldırıyı gerçekleştiren şahıslar hızla olay yerinden uzaklaştı.

İstanbul'da İETT şoförüne saldırı

BURNU KIRILAN ŞOFÖR DARP RAPORU ALDI

Hastaneye kaldırılan şoföre 10 gün iş göremez raporu verildi. Hastanede burnunun kırıldığı tespit edilen İETT şoförü Kayır, darp raporu alarak saldırıyı gerçekleştiren panelvan minibüs sürücüsüyle yanındaki 4 kişiden şikayetçi oldu.

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Öte yandan dehşet dolu dakikalar, çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul'da İETT şoförüne saldırı

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM"

Sultanbeyli’de 5 kişi tarafından saldırıya uğrayan İETT şoförü Sezgin Kayır, “Sultanbeyli’de sanayi durağında yolcumu indirdim. Sanayi durağından aşağı inerken solumdan gelen araba önüme kırdı. Ben vurmamak için sola attım kendimi onun aynasına dokundum. Kaza raporu tutmak için peronlara davet ettim. Onlarda gelmek yerine bana hakaret ederek dövdüler, gözlerimi açtığımda kastanede buldum kendimi. Hastanede darp raporu aldım. Burnum kırıldı. Karakola giderek şikayetçi olacağım.” dedi.

SERBEST BIRAKILDI

Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, T.A.(31), H.A.(28) ve yaşı küçük Y.A.(16) isimli şahıslar yakalandı.

Yakalanan şüpheliler hakkında “kasten yaralama - hakaret” suçundan adli işlem yapıldı. Şahıslar tahkikat işlemlerinin ardından adli makamlarca serbest bırakıldı.

Sultanbeyli'de darbedilen otobüs şoförü o anları anlattı


"BEN KENDİMİ KURTARMAK AMAÇLI SOLA ATINCA ONUN AYNASINA ÇARPTIM"

Tekmeli ve yumruklu saldırıya uğrayan şoför Sezgin Kayır, "Oto Sanayi Sitesi'nin oralarda yolcumu indirdim. Sol tarafımdaki minibüs tarafından sıkıştırıldım ve araç önüme kırdı. Ben kurtarmak amaçlı kendimi sola atınca onun aynasına çarptım. Daha sonra aşağıya indim rapor tutmak amaçlı. Arkadaşlara bir şeyiniz var mı diye sordum. Otobüs içerisinde otuz kişi var. İnsanları mağdur etmeyelim son durağa gidelim orada raporu tutalım dedim. Bizi suçlu konuma mı düşüreceksin dedikten sonra başladılar küfretmeye. Ben dedim ki  benim annem öleli beş sene oldu, siz bana küfredemezsiniz.

"BİR CİSİMLE YÜZÜME VURDULAR"

Lafınızı bilin de konuşun dedikten sonra sert bir cisimle yüzüme vurdular ilk önce. Ben bilincimi kaybettikten sonra yere düştüm. Sonra  beni tekmelemeye ve yumruklamaya devam ettiler. Sırtıma, karnıma, göğsüme, bacaklarıma, her yerime tekmeler attılar. Ambulansla hastaneye kaldırıldım. Burnumda kırıklar olduğunu söylediler. Tabii ki sonuna kadar şikayetçiyim. Darp raporlarımız da alındı. Avukatlarımızla birlikte bu işin peşini bırakmayacağız. Şu anda yedi gün iş göremez raporu verdiler. Serbest bırakılmışlar saldırganlar. Allah'ından bulsunlar" diye konuştu.

İstanbul'da İETT şoförüne saldırı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)