İstanbul'da polisaj atölyesinin soyulma anı kamerada

İstanbul Bayrampaşa'da bir polisaj atölyesinde hırsızlık yapıldı.

Gece 02.00 sıralarında Orta Mahalle'de meydana gelen hırsızlık, çelik tencere ve un kazanlarının polisaj çalışmalarının yapıldığı atölyede gerçekleşti.

Önce iş yeri kapısını zorlayan 3 şüpheli, kapıdan giremeyince demir parmaklıkları keserek atölyenin penceresinden içeriye girdi. Şüphelilerden ikisi para kasalarının olduğu ofise yönelirken, diğer şüpheli ise iş yerinin kapısında etrafı gözetledi.

RUHSATLI SİLAHLA BİRLİKTE PARA ÇALDILAR

Kasaların bulunduğu ofise giren şüpheliler çekmeceleri didik didik aradı. Kasaları zorlayarak içini açan şüpheliler, iş yeri sahibinin ruhsatlı silahıyla beraber yüklü miktarda parayı çaldı.

45 DAKİKA BOYUNCA İÇERİDE KALDILAR

Rahat tavırlarıyla dikkat çeken şüphelilerin hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheliler, yaklaşık 45 dakika süren hırsızlığın ardından içeri girdikleri pencereden dışarı çıkarak kayıplara karıştı. Olay yerinde incelemelerini gerçekleştiren polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

KAMERALAR KAYDETTİ

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde şüpheli üç kişi, atölye önüne gelerek etrafı gözetliyor. Atölyenin kapısını açamayan şüpheliler demir parmaklıklı pencereye yöneliyor. Demir parmaklıkları kesen şüpheliler camı kırarak içeri giriyor. Atölyenin içindeki ofise girerek içerideki çekmeceleri didik didik eden şüpheliler, iş yeri sahibinin ruhsatlı silahıyla birlikte para kasalarının içinden yüklü miktar para çalıyor. Şüpheliler geldikleri pencereden çıkarak olay yerinden uzaklaşıyor.

İstanbul'da polisaj atölyesinin soyulma anı kamerada - VİDEO


DÜKKANIN KİLİTLERİ KESİLMİŞ

Yaşanan hırsızlıktan dolayı mağduriyetini dile getiren iş yeri sahibi Yusuf Kaçan, “Bize bu sabah haber geldi. Babam sabah 07.00 sıralarında beni aradı ve soyulduğumuzu söyledi. Bunu da karşımızdaki büfeciden öğrendik. Dükkanın kilitlerini kesmişler. Gazeteci bize gazete bırakırken, o da bu kilitlerde bir aksilik olduğunu söylemiş. Biz de telefon irtibatıyla apar topar evimizden çıkıp geldik. Çok kötü bir durumdaydı dükkanımız. Dükkanımızı soymuşlardı. Birçok maddi ve manevi masrafımız var. Çok sıkıntılı geçmiş.” dedi.

İKİ KASA DA PATLATILMIŞ

Kamera görüntüleri üzerinden konuşan Kaçan, “Kameraları incelediğimiz zaman ilk önce dışarıdan kapıyı zorluyorlar. Kapıyı açamayacaklarını anlayınca demir parmaklıkları kesiyorlar. Demir parmaklıkları kesip atlayarak içeriye giriyorlar. İki tane kasamız vardı dükkanımızda. İkisini de patlatmışlar. Birini her ihtimale karşı şaşırtma amaçlı boş bulunduruyorduk. Diğeri de doluydu. Patlatmışlar ikisini de” diye konuştu.

KAMERANIN YÖNÜNÜ ÇEVİRDİLER

Şüphelilerin ilk önce etrafı kolaçan ettiklerini söyleyen Kaçan, “Bir tanesi kamerayı görüyor ve diğerini uyarıyor. Kamerayı çevir diye. Kameranın yönünü çevirip çalışmaya başlıyorlar. Ruhsatlı silahımız vardı dükkanımızda. Çek koçanlarım vardı. 20-30 bin Türk Lirası param vardı. 2 bin dolarım, 2 bin Euro’ya yakın param vardı. Bunların hepsi gitmiş ve 140 bin Türk Liralık iş yaptım, karşılığında senet almıştım onu da alıp götürmüşler. Kasa geldiğim zaman bomboştu. Toplamda hemen hemen 70 bin Türk Lira para gitmiş.” şeklinde konuştu.

ŞÜPHELİ ŞAHISLAR VAR

Atölyenin içine iki kişinin girdiğini aktaran Kaçan, “Dışarıda da bir tanesi gözcü yapıyor. Buraya gelen insanlar aşağı yukarı belli. Burada yıllardır esnafız. Bu işten ekmeğimizi yiyoruz. Bir iki kişiden şüpheleniyoruz. Yakın bir zamanda buraya gelip burayı analiz ettiğini düşünüyorum. Buradan yetkililere sesleniyorum. Onun bir an önce cezasının verilmesini istiyorum. Gerçekten mağduruz. Şu durumda hastalık ve bayram arifesi gerçekten çok kötü bir durumdayız.” dedi.