Petrol
111.27
-0.32%
Euro
17.493
0.08%
Dolar
16.7464
-0.05%
Altın
975.37
-0.07%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.413
-0.78%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı

  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı

  Gaziosmanpaşa'da alkollü olduğu belirtilen bir grup, özel bir tıp merkezinde çalışan hemşireye saldırdı. Yaralı hemşire, "Gözüme 2 yumruk yedim, burnuma da kafa attı" şeklinde konuştu.
  • DHA
  • 23.02.2021 - 16:16
  • Güncelleme : 23.02.2021 - 20:36

  İstanbul Gaziosmanpaşa'da saat 17.30 sıralarında özel bir tıp merkezinde yaşanan olayda, merkezin önüne gelen alkollü grup, sağlık çalışanlarına hiçbir neden yokken laf attı.

  Daha sonra içeriye giren gruptaki 2 kişi, hemşire Süleyman Gül'e saldırdı. Daha önce de aynı gerekçe ile şikayetçi oldukları T.T ve M.B.'nin, Gül'e saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

  Gül'e yumruk ve kafa atan saldırganlar daha sonra hızla uzaklaştı.

  Gül, aynı saldırganların daha önce tıp merkezinde olay çıkardığını, şikayetçi olduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti. Gül, yeniden şikayetçi olup darp raporu aldığını belirterek sağlıkçılara şiddetin bir an önce son bulmasını dilediğini söyledi.

  Gaziosmanpaşa'da hemşireye saldırı- İZLE

  "GÖZÜME 2 YUMRUK YEDİM, BURNUMA KAFA ATTI"

  Olay anını anlatan Gül, "Akşam saat 17.30 civarında ters yönden bir araba yaklaştı. Camdan bize 'Buraya gelin, arabaya gel' işareti yapmaya başladılar. Biz zaten şahısları daha önceden tanıyoruz. Daha önce de gelip bize bıçak çekmişlerdi. İçeride hasta olduğunu beyan ettik. Onların içeri gelmesi gerektiğini söyledik. O da 'Geleceksin, nasıl gelmezsin' demeye başladı. İçeri girdi ve arkasından diğer arkadaşı geldi. Arabada 5-6 kişilerdi ama içeriye 2 kişi girdi. 2 kişi saldırdı. Birisini arkadaşlarım sakinleştirmeye çalıştı dışarı çıkardılar. Diğeri içerde kaldı. Darbetmeye başladı zaten. Gözüme 2 yumruk yedim, burnuma kafa attı." şeklinde konuştu.

  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı #1

  "DAHA ÖNCE DE BIÇAK ÇEKTİLER"

  Aynı saldırganların daha önce de tıp merkezinde olay çıkardıklarını söyleyen hemşire Süleyman Gül, "Bunu ilk defa yaşamıyoruz zaten daha önce de bıçak çektiler aynı yerde acil serviste. Bizim yerimizde bayan arkadaşlarımız da olabilirdi gece nöbetinde. Daha kötü de sonuçlanabilirdi. Zaten küfürler, tehditler ediyordu sürekli. 'Nasıl gelmezsin öldürürüm seni' diyordu. Artık korkmaya başladık. Çözüm de bulunamıyor.

  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı #2

  "ŞİKAYETÇİ OLDUK, ALDILAR BIRAKTILAR"

  Daha önce de şikayetçi olduk, aldılar ve tekrar bıraktılar. Alıyorlar, 1 gün sonra adamı geri görüyoruz. Artık bunun bir sonuca bağlanmasını, son bulmasını istiyoruz. Korkmaya başladık. Bugün mala geldi yani şimdiki halinden sonra, yarın cana gelecek yani. Daha öncelerde de oluyordu ama özellikle pandemi döneminden beri sık sık yaşamaya başladık. Her yer kapalı gidecek yer bulamıyorlar herhalde. Zaten alkollüydüler. Arabadan inerken alkol şişelerini yana bırakıp indi adam. Her geldiklerinde böyleler. Artık bu bir son bulsun." dedi.

  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı #3

  ŞÜPHELİLERDEN BİRİ YAKALANDI

  Yaşanan olayın ardından harekete geçen Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, konu ile ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında şüphelilerden M.B. yakalanarak gözaltına alındı.

  Diğer şüpheliyi arama çalışmaları devam ediyor.

  İstanbul’da şehir magandaları, sağlık çalışanına saldırdı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir