Petrol
109.71
0.56%
Euro
17.6874
-0.78%
Dolar
16.7202
-0.97%
Altın
986.8
-0.53%
Borsa
2535
-0.76%
Bitcoin
353.020
-3.65%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  İstanbul'da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti

  Aracında 2 bin 500 dolar bulan ve paranın sahibinin izini süren taksici, örnek bir davranış sergileyerek parayı sahibine ulaştırdı.
  • İHA
  • 27.08.2020 - 10:11
  • Güncelleme : 27.08.2020 - 10:11
  İstanbul'da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti

  İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan bir taksi durağında taksi şoförlüğü yapan Eyüp Sarı, Gayrettepe’de müşteri olarak aldığı Iraklı bir iş insanı olan Ali Dursi’yi Taksim’de bir otele bıraktı.

  TAKSİDE 2 BİN 500 DOLAR DÜŞÜRDÜ

  Tekrar durağa gelen taksi şoförü Eyüp Sarı, bir süre sonra aracında 2 bin 500 dolar buldu. Parayı düşüren müşterinin kim olduğunun izini süren taksi şoförü paranın Ali Dursi’ye ait olduğunu fark etti.

  OTELE DÖNEREK PARAYI SAHİBİNE ULAŞTIRDI

  Bunun üzerine tekrar otele gelen taksi sürücüsü oteldeki görevlilere durumu izah etti. Burada Ali Dursi ile karşılaşan taksi şoförü paranın miktarını Dursi'den öğrenmeye çalıştı. Dursi’nin makbuzlarla paranın kendisini ait olduğunu kanıtlaması üzerine taksi şoförü, parayı sahibine teslim etti.

  İstanbul'da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti VİDEO

  TEŞEKKÜR ZİYARETİ

  32 yaşında olan ve Mersin’de yaşayan Ali Dursi, iş nedeniyle geldiği İstanbul’da yaşadığı olay sonrası taksi şoförünün çalıştığı durağa gelerek ona teşekkür ziyaretinde bulundu.

  İstanbul da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti #1

  "BİZE AİT OLMAYANI TESLİM ETTİM"

  14 yıldır taksi şoförlüğü yapan Eyüp Sarı, “Fark ettikten sonra binen müşterileri kafamda canlandırarak kim olabilir diye iz sürerek Ali arkadaşımızın olduğunu düşündüm. Kendisini bıraktığım otelin resepsiyonuna giderek aynı bu şekilde anlattım. Ali arkadaşımıza parasını teslim ettim. Bize ait olmayanı aslına teslim etmiş oldum” dedi.

  İstanbul da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti #2

  "İYİ Kİ BÖYLE İNSANLAR VAR"

  1,5 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirten Dursi ise “Ben 1,5 - 2 saat sonra parayı kaybettiğimi fark ettim. Otele geldikten sonra Eyüp ağabeyi gördüm. Beni otelde bekliyordu. Ne kadar para varsa Eyüp Bey bana teslim etti. Çok mutlu oldum. İlk defa böyle bir insan gördüm. İyi ki Eyüp ağabey gibi insanlar var. Çok teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

  İstanbul da, taksisinde bulduğu parayı sahibine teslim etti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir