DHA

Beyoğlu Hacıahmet Mahallesi İplikçi Fırın Caddesi üzerinde bulunan berbere, Mustafa D. tıraş olmak için geldi.

Saç-sakal tıraşı olduktan sonra ücretin ne kadar olduğunu sordu.

Berber Hikmet Zengin'in 150 lira olduğunu söylemesi üzerine müşteri, indirim yapılmasını istedi ve bunun üzerine berber, "120 lira olur" dedi.

Müşteri Mustafa D. cebinden çıkardığı 100 lirayı berbere verirken, ikili arasında tartışma çıktı.

Dükkana kurşun yağdırdı

Tartışmasının büyümesi üzerine dükkanın önüne çıkan ikili arasında kısa süreli arbede yaşandı. Daha sonra Mustafa D., berber dükkanından ayrılarak uzaklaştı.

Bir süre sonra berbere gelen Mustafa D., iş yerine kurşun yağdırdı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken saldırgan kaçtı. İhbar edilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevrede yaptıkları araştırmada, güvenlik kamera kayıtlarından olayı gerçekleştiren şüpheliyi tespit etti.

Mustafa D., İstiklal Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan üst aramasında da olayda kullandığı silah ele geçirildi. Şüpheli, polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Saldırı anı kamerada

Berbere yapılan silahlı saldırı anları, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, berber ile müşteri tartıştıktan sonra dışarı çıkıyor. Müşteri daha sonra silahını alarak iş yerine ateş açıyor.

"100 lira için..."

Berber Hikmet Zengin "Mustafa geldi. Saç sakal tıraşı oldu. Daha sonra tıraş ne kadar diye sordu. 150 lira deyince indirim istedi ben de 120 lira olur dedim. Bana cebinden 100 lira para çıkardı. '20 lirayı da 2 saat sonra veririm' dedi.

Ben de '2 saat sonra paranın tamamını verirsin' dedim. Aramızda tartışma yaşandı. Gitti, silah aldı geldi. Havaya ateş etti. Beni tehdit etti. 'Seni vururum, öldürürüm' dedi. Yani 100 lira için vurulacaktık başka bir şey yok." dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)