Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.215
-0.85%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  İstanbul'da turisti kabul etmeyen taksi, trafikten men edildi

  Taksicilere yönelik denetimler sürerken, Mısır’dan gelen turisti yolcu olarak kabul etmeyen taksi, trafikten men edildi. Taksiciye de ceza kesildi.
  • AA
  • 12.10.2021 - 13:00
  • Güncelleme : 12.10.2021 - 13:20
  İstanbul'da turisti kabul etmeyen taksi, trafikten men edildi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı resmi ve sivil ekipler, özellikle vatandaşların ve turistlerin yoğun olduğu noktalarda denetimlerine devam ediyor.

  Taksim Meydanı'nda kurulan kontrol noktalarında polis ekipleri, taksileri durdurup aracın evrakını ve sürücü belgelerini inceliyor.

  MISIR’DAN GELEN TURİSTİ KABUL ETMEDİ

  Uygulama kapsamında taksi şoförlerinin; emniyet kemeri takma, taksimetre açma, trafik kurallarına uyma ve yolcu seçip seçmediklerine yönelik kontroller yapıldı.

  Denetimler sırasında Mısır'dan gelen bir turist, içerisinde yolcu olmayan bir taksiyi Kapalı Çarşı'ya gitmek için durdurmaya çalıştı.

  TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

  Müşteriyi kabul etmeyen taksici, polis ekiplerince çevrildi. Önce ceza yazılan taksicinin aracı, trafikten men edildi. Evrakında eksiklik olan başka bir taksicinin aracı da ekiplerce alındı.

  İki taksi de çekici yardımıyla yediemin otoparkına götürüldü.

  İstanbul da turisti kabul etmeyen taksi, trafikten men edildi #1

  ÇALIŞMA İZNİ OLMAYAN DA ÇIKTI

  Ayrıca denetimlerde; çalışma izni ve ruhsat süresi dolan, emniyet kemeri takmayan, evrakı eksik olan taksicilere ceza yazıldı.

  İstanbul da turisti kabul etmeyen taksi, trafikten men edildi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir