Euro
15.2686
-0.21%
Dolar
13.4899
-0.13%
Altın
799.3370
-0.14%
Borsa
1906
-0.24%
Bitcoin
491.227
0.80%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C

  İstanbul'da vatandaş, maden suyu şişesinde örümceğe rastladı

  Tüketici mahkemesine başvuran vatandaş, maden suyu şişesinden örümcek çıkan firmaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
  • AA
  • 28.12.2020 - 21:28
  • Güncelleme : 28.12.2020 - 21:29
  İstanbul'da vatandaş, maden suyu şişesinde örümceğe rastladı

  İstanbul Esenyurt'ta yaşayan Metehan Dağdelen, bir marketten satın aldığı maden suyunun içinde örümcek gördü.

  Dağdelen, yaşananlar üzerine Tüketici Mahkemesi'ne başvuru yaptı.

  Davacı Metehan Dağdelen'in avukatı Burak Temizer aracılığıyla Bakırköy Tüketici Mahkemesi'ne delil tespiti için sunulan dava dilekçesinde, Dağdelen'in 1 Kasım'da ikametine yakın bir zincir marketten 6'lı maden suyu aldığı anlatıldı.

  KAPAĞI AÇILMAMIŞ ŞİŞEDEN ÖRÜMCEK ÇIKTI

  Dağdelen'in henüz kapağı açılmamış şişelerden birinin dibinde örümcek gördüğü kaydedilen dilekçede, ürünün kapalı olup olmadığı ve ait olduğu firmanın tespit edilmesi istendi.

  Mahkeme, dilekçeyle birlikte delil olarak sunulan maden suyunu gerekli incelemelerin yapılması için bilirkişiye gönderdi.

  İstanbul da vatandaş, maden suyu şişesinde örümceğe rastladı #1

  BİLİRKİŞİ RAPORU

  Gıda Mühendisi bilirkişi tarafından hazırlanan raporda, şişenin dibinde örümcek bulunduğu, ürünün bahsi geçen firmaya ait olduğu, kapağında ise hiçbir dezenformasyona rastlanmadığı belirtildi.

  Davacı Dağdelen'in avukatı Temizer, Bakırköy Tüketici Mahkemesi nezdinde delil tespiti isteminde bulunduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

  SODANIN AĞZININ KAPALI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

  "Gıda mühendisi bilirkişinin raporuyla da sodanın ağzının kapalı olduğu ve dışarıdan da kapak açılmaksızın sodaya bu tip bir örümceğin konulmasının mümkün olmadığı tespit edildi. Müvekkil ve ailesi bundan böyle tüm içeceklere ve hatta yiyeceklere şüpheyle yaklaşacak.

  İstanbul da vatandaş, maden suyu şişesinde örümceğe rastladı #2

  50 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

  Kendilerinde halihazırda özellikle içeceklere karşı obsesyon gelişmiş durumda. Delil tespitinin ardından aynı mahkemede davalı üretici firmaya karşı 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açtık."


  Görüş Bildir