Euro
9.7892
0.21%
Dolar
8.1162
0.11%
Altın
464.89
0.23%
Borsa
1.365
0%
Bitcoin
451.643
0.34%
10ºC
İstanbul
Güneşli 10 C

  İstanbul'da yangın süsü verilen cinayet sanığına ağırlaştırılmış müebbet

  Gönül ilişkisi yaşadığını iddia ettiği kadını eşarpla boğarak öldürmesinin ardından evi yakan şahsa, ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası verildi.
  • İHA
  • 05.03.2021 - 13:05
  • Güncelleme : 05.03.2021 - 13:18
  İstanbul'da yangın süsü verilen cinayet sanığına ağırlaştırılmış müebbet

  İstanbul Kartal’da 13 Mayıs 2019 tarihinde 37 yaşındaki Feride Genç’i şalla boğarak öldürdükten sonra evi ateşe veren Muharrem Kabuk’un (47), “kasten öldürme” ve “konutta yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı.

  Anadolu 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Muharrem Kabuk cezaevinden getirilirken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

  İstanbul'da yangın süsü verilen cinayet sanığına ağırlaştırılmış müebbet VİDEO


  BERAATİ İSTENDİ

  Duruşmada söz alan sanık avukatı Naim Doğan, “Sanığın üzerine atılı suçu işlediğine dair mahkumiyetini gerektirir somut, yeterli delil bulunmamaktadır.” diyerek müvekkilinin beraatini istedi.

  İstanbul da yangın süsü verilen cinayet sanığına ağırlaştırılmış müebbet #1

  "KATİLLER DIŞARIDA GEZMEKTE"

  Son sözü sorulan sanık Muharrem Kabuk ise, “Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim maktulü ben öldürmedim. Katiller dışarıda gezmekte, ben cezaevindeyim.” diyerek beraatini ve tahliyesini talep etti.

  EŞARP, SİLAH SAYILDI

  Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Muharrem Kabuk’u “bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

  Sanık Kabuk’un maktulü boğmak için kullandığı eşarpla konutta kişinin hayatına, vücut dokunulmazlığına yönelik saldırı gerçekleştirdiğini belirten mahkeme, sanığı “cebir ve tehdit kullanarak silahla konutta yağma” suçundan da 12 yıl hapse mahkum etti.

  CEZADA İNDİRİM UYGULANMADI

  Sanığın suç öncesi ve sonrası davranışlarını, suç işlemedeki ısrarlı tutumu, pişmanlık göstermemesini göz önünde bulundurarak cezada herhangi bir indirim uygulamayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

  OLAY ANI AKTARILDI

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Muharrem Kabuk ile Feride Genç’in bir süre gönül ilişkisi yaşadığı, olay tarihinde tartıştıkları anlatılmıştı. Kabuk’un genç kadına tokat attığı, maktul yere düşüp kafasını vurunca şal ile boğazını sıkmaya başladığı, genç kadının 'boğuluyorum' diye bağırdığı, bunun üzerine maktulü yatağa doğru fırlattığı anlatılmıştı.

  ADLİ TIP RAPORU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU

  Evde çıkan yangının, yatak odasındaki gardırobun önünde başladığı ve yangının çıkış nedeninin tespit edilemediği kaydedilmişti. Adli Tıp Kurumu raporunda ise Feride Genç'in ölümünün bağla boğma sonucu meydana geldiğinin anlatıldığı iddianamede, Kabuk'un “bir suçu gizlemek veya delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme" ve "konutta veya eklentilerinde yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapsi istenmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir