Petrol
115.05
0.71%
Euro
16.69
2.75%
Dolar
15.81
1.73%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.137
1.81%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  İstanbul'da yüzünde lavabo açıcı patladığını iddia etti: 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

  Tıkanan mutfak lavabosunu açmak için marketten aldığı lavabo açıcısının patlamasıyla yüzünde yanıklar oluştuğunu öne süren kadın, firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtığını söyledi.
  • DHA
  • 20.10.2020 - 14:43
  İstanbul'da yüzünde lavabo açıcı patladığını iddia etti: 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

  İstanbul Beyoğlu'nun ünlü semti Cihangir'de geçtiğimiz mayıs ayında Özlem Atay isimli reklam sektörü çalışanı, tıkanan mutfak lavabosunu açmak için marketten ünlü bir firmaya ait lavabo açıcı aldı.

  Özlem Atay, mutfak lavabosuna döktüğü açıcı bir süre sonra patlamasıyla yaralandı. Yüzünde 1. ve 2. derecede yanıklar oluşan Özlem Atay, annesi tarafından çevrede bulunan bir hastanenin acil servisine kaldırılarak tedavi altına aldı.

  Yapılan ilk müdahalenin ardından Atay, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesine sevk edilerek tedavisine devam edildi.

  ŞİKAYETÇİ OLDU

  Tedavisi süren Atay, avukatı aracılığıyla İstanbul Tüketici Mahkemesi Hakimliği'ne başvurarak üretici firmadan şikayetçi oldu.

  DİLEKÇE HAZIRLANDI

  İstanbul Tüketici Mahkemesi Hakimliği'ne sunulan dilekçede, "Somut olayda üreticinin üretimini yaptığı ürünün kesinlikle güvenilir olmadığı ortada olup, Ticaret Bakanlığı'na davanın ihbar edilmesini ve güvensiz ürün ihbarında bulunmasını vekaleten arz ve talep ederiz. Atay tarafından kullanılan ürünün poşeti tarafımızca saklanmış olup, serilerinin incelenmesine ve içeriğinin üretim şartlarına ve kimyasal maddelere uyarlı olup olmadığına dair rapor alınmasını istiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

  Üretici firmadan 500 bin lira maddi, 1 milyon lira ise manevi olmak üzere toplam 1 milyon 500 bin lira tazminat talep eden Özlem Atay'ın avukatının sunduğu dilekçede, "Teminatsız olarak davalı şirketlerin mal varlığına, tazminat talebimizi karşılayacak miktarda ihtiyati haciz tedbirinin uygulanması ile kamu sağlığını ilgilendiren güvensiz ürünün verdiği zararın müzekkere ile Ticaret Bakanlığı'na bildirilmesini istiyoruz.

  Hayalleri olan bir genç kızın bu denli yüzünde ağır zararların doğması, psikolojisi ve geleceği ile orantılı olarak sayın mahkemenizin takdiri ile manevi tazminat talebimizin kabulü zaruridir." denildi.

  İstanbul da yüzünde lavabo açıcı patladığını iddia etti: 1,5 milyonluk tazminat davası açtı #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir