Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.675
-0.64%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  İzmir'de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor

  8 yıllık eşinden şiddet gören 2 çocuk annesi kadın, açtığı boşanma davasının ardından sonunun Pınar Gültekin, Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut gibi olmasından korkuyor.
  • DHA
  • 27.07.2020 - 09:48
  İzmir'de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor

  İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Suna B., 8 yıl önce eşi Ceyhun B. ile evlendi.

  Evliliği boyunca fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü eşi tarafından üzerine kaynar su dökülen Suna B., eşinden şikayetçi olarak uzaklaştırma kararı aldırdı.

  BOŞANMA DAVASI AÇTI

  Bu süre zarfında Ceyhun B., Suna B.'yi ayrılmaması için tehdit ederken, geçen ay çift arasında bir tartışma daha çıktı. Çıkan tartışma kavgaya dönünce Ceyhun B., Suna B.'nin boğazını sıktı. Bir kez daha şikayetçi olan Suna B., bu kez tehditlere rağmen boşanma davası açtı.

  İzmir'de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor ViDEO

  ÇOCUKLARI KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN ÇALIŞAMIYOR

  Eşinin tehditlerini sürdürdüğünü belirten Suna B., iki küçük kızını bırakacak kimsesi olmadığı için çalışamadığını ve maddi açıdan da çok zor günler geçirdiğini söyledi.

  KİRA ÖDE DEDİĞİ İÇİN ÜZERİNE KAYNAR SU DÖKTÜ

  Yüzüne kezzap atılmakla ve ölümle tehdit edildiğini belirten Suna B., "8 yıllık evliliğim boyunca sürekli psikolojik ve fiziksel şiddet gördüm. Şiddetin her türlüsünü gördüm. Vücudumda sigara söndürüldü, baştan ayağa kaynar su döküldü. Bir ay önce çocuklarımın gözü önünde boğazımı sıkarak, öldürülmek istendim. Çığlıklarımı duyan komşular araya girdi. Evliliğimin ilk senesinden bu yana hep sıkıntılar vardı ve hep boşanmak istedim. Ancak boşanırsam beni öldüreceğini söylüyordu. Yüzüme kezzap atmakla ve aileme zarar vermekle tehdit edildim. 'Ev kirasını öde, bizi daha fazla rezil etme' dedim diye kaynar suyu vücuduma döktü. Sırtımda 1'inci ve 2'nci derecede yanıklar meydana geldi" dedi.

  "ÖZGECAN ASLAN'DAN BETER YAPARIM" DİYE TEHDİT ETTİ

  Suna B. gördüğü şiddetin ardından şikayetçi olduğunu ancak tehditler aldığını belirterek, "Şikayetçi oldum ama daha beter yapmakla tehdit etti. Bana, 'Seni Özgecan Aslan'dan, Münevver Karabulut'ta beter yaparım' diyordu. Ağza alınmayacak küfürler ediyordu. Birkaç kez kadın sığınma evinde kaldım. Şikayetlerimden dolayı birkaç kez de uzaklaştırma kararı aldırdım" diye konuştu.

  YAŞAMAK İSTİYOR

  Aldığı tehditler nedeniyle korktuğunu belirten Suna B., "14 Temmuz'da boşanma davası açtım. Davayı açtıktan sonra beni telefonla arayarak tehditlerine devam etti. İftiralar atacağını söylüyor. 'Seni rezil edeceğim' diyor. Dayanacak gücüm kalmadı. Artık boşanmak istiyorum. Çok korkuyorum. Benim sonum da Pınar Gültekin, Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut gibi olsun istemiyorum. Sürekli ölümle ve yüzüme kezzap atmakla tehdit ediyor. Kadın cinayetlerine son bulsun. Masum insanlar katlediliyor. İki tane çocuğum var ve ben de ölmek istemiyorum" dedi.

  GEÇİNEMİYOR

  Çocukları ile ortada kaldığını belirten Suna B., "Çamaşır makinem yok, borcu sebebiyle geçen ay televizyonumuzu da aldılar. Faturaları ödeyemediğim için elektrik ve suyumu kestiler. Ev sahibi de kirayı ödeyemediğim için evi boşaltmamızı istiyor. Ailemin de ekonomik durumu iyi olmadığı için yanlarına gidemiyorum. Çocuklarım küçük ve onlara bakacak kimse olmadığı için çalışamıyorum. Sadece plastik toplayarak gelir sağlamaya çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #1

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #2

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #3

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #4

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #5

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #6

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #7

  İzmir de şiddet gören kadın, öldürülmekten korkuyor #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir