Petrol
114.3
0.44%
Euro
17.4191
-0.76%
Dolar
16.629
-0.32%
Altın
971.17
-0.51%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.804
-3.36%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  İzmir'de simitçinin bayılma numarası pes dedirtti

  Başında taşıdığı simit tablasıyla yere düşüp, bayılma numarası yapan dolandırıcıların sayısının arttığı İzmir’de kalabalığın duygularını sömürerek para toplayan bir dolandırıcıya tepki gösterildi.
  • DHA
  • 30.08.2020 - 12:14
  • Güncelleme : 30.08.2020 - 12:14
  İzmir'de simitçinin bayılma numarası pes dedirtti

  Daha önce İstanbul'daki Taksim Meydanı'nda ortaya çıkan, yere düşüp bayılma numarası yapan simitçi görünümündeki dolandırıcılar, İzmir'de de kendilerini gösterdi.

  Özellikle Alsancak, Karşıyaka Çarşı gibi kalabalık semtlerde ortaya çıkan dolandırıcılar, önce başlarındaki simit dolu tezgahla birlikte yere düşüp bayılma numarası yapıyor sonrasında da yavaşça ayılıyor.

  ÇOK ÇALIŞTIĞI İÇİN FENALAŞTIĞINI SÖYLÜYOR

  Dolandırıcılar, çevresinde toplanan vatandaşlara ambulans çağrılmasına gerek olmadığını, çok çalıştığını ve bu yüzden fenalaştığını söylüyor. Etkilenen bazı vatandaşlar ise bu kişilere maddi destek veriyor.

  Sahte simitçilerin bayılma numarası ile duygu sömürüsüne tepki İZLE

  BAŞILMA NUMARASINA İNANMAYANLAR UYARIYOR

  Bu dolandırıcılık yönteminden haberdar olan bazı vatandaşlar ise bu duruma tepki gösteriyor. Vatandaşlar, bu yolla vatandaşların duygularını sömürüp haksız kazanç elde edildiğini belirtip, dikkatli olunmasını istiyor.

  İLKİNDE PARA TOPLADI, İKİNCİDE TEPKİ GÖRDÜ

  Öte yandan bu yöntemi uygulayan bir dolandırıcı, İzmir'in çeşitli noktalarında ortaya çıktı. İlk olarak Basmane semtinde görülen dolandırıcı, başında taşıdığı simit tezgahıyla bir anda yere düşüp, bayılma numarası yaptı. Çevresinde toplanan vatandaşları ambulans çağırmamaları konusunda uyaran dolandırıcı, durumdan habersiz kendisine acıyanların verdiği paraları topladıktan sonra ise yerden kalkıp uzaklaştı.

  İzmir de simitçinin bayılma numarası pes dedirtti #1

  “KİM VURDU BANA?”

  Aynı kişi daha sonra Çankaya semtindeki tramvay durağı yakınlarında görülüp numarasını tekrarladı. Ancak bu kez evdeki hesap çarşıya uymadı. Bayılma taklidi yaptığı anlaşılan dolandırıcı, tepki gördü. Bir vatandaşın oradan uzaklaştırmaya çalıştığı dolandırıcı bir anda yerden kalkarak,
  “Kim vurdu ulan bana, ne vuruyorsunuz.” diyerek karşılık verdi.

  Dolandırıcının numarasını fark eden İzmirlilerden Hüseyin Akkaya, Hakkı Demirkol ve Nuran Duman , daha dikkatli olunması konusunda uyardılar.

  İzmir de simitçinin bayılma numarası pes dedirtti #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir