Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
691.166
-2.31%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı

  İzmir'in Balçova Belediyesi'nde şoför olarak çalışan şüpheli, yarı otomatik av tüfeği ve kurusıkı tabancayla havaya ateş açtı. Şüpheli, polis tarafından etkisiz hale getirildi.
  • DHA
  • 24.06.2020 - 12:31
  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı

  İzmir’in Balçova Belediyesi Başkan Yardımcısı'nın şoförlüğünü yapan 44 yaşındaki İrfan Y., kardeşinin aynı belediyede işe alınması için talepte bulundu.

  Talebin olumsuz karşılık görmesi üzerine İrfan Y., bina önünde bağırmaya başladı.

  İrfan Y., ardından yanında getirdiği yarı otomatik av tüfeğiyle havaya rastgele ateş açtı. Yanında olan kurusıkı tabancasını da çıkaran İrfan Y., onu da 2 el ateşledi.

  ÇOCUKLAR PANİKLE KAÇIŞTI

  Bu sırada hem meydanda hem de yan taraftaki oyun parkında bulunan çocuklar, panikle kaçıştı. Havaya sıkılan fişekler, meydanı çevreleyen apartmanlara isabet etmedi. Olayı görenlerin ihbarı üzerine Balçova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, olay yerine sevk edildi.

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #1

  POLİSLER ETKİSİZ HALE GETİRDİ

  Çevrede güvenlik önlemi alan polislerin, İrfan Y.'yi ikna etme çabası karşılıksız kaldı. Ekipler tüfekli saldırganın üzerine gidince, İrfan Y. silahlarını yere bırakmak zorunda kaldı. Polisler av tüfeğiyle kurusıkı tabancaya el koyarken, etkisiz hale getirilen İrfan Y. emniyete götürüldü. Buradaki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen İrfan Y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #2

  'ÇOCUKLAR ÖLDÜ DİYE DÜŞÜNDÜK'

  Olaya tanık olan market işletmecisi Cemil Çavuş, silah seslerini duyunca iş yerinden dışarıya çıktığını belirterek, “Pazar günü saat 19.00 sıralarındaydı. Dükkandan çıkınca gördüm ki çocuklar ve aileleri çığlık çığlığa kaçıştılar. Bir tane de kurusıkı vardı yanında, onunla da ateş etti. Sonradan konuşulduğuna göre söylüyorum, alkollü olduğu söylendi. Polis hemen gelip olaya anında müdahale etti ve kendisini apar topar götürdü. Balçova'nın göbeğinde, belediye binasının önünde böyle bir şeyin yaşanması çok üzücüydü. Çocuklar çığlık çığlığa kaçışınca, çocuklar öldü diye düşündük. Hiç yaşanmaması gereken bir olaydı.” dedi.

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #3

  “İNSANLAR KORKU İÇİNDE DAĞILDI”

  Olaya tanık olan taksi şoförü Hayri Deniz ise av tüfekli saldırganın aracını meydanın yanına park ettiğini belirterek, “Önce bağırdı, sonra bir anda sonra tüfekle havaya ateş etmeye başladı. Onu gören insanlar korku içinde dağıldı. Sonra polis arkadaşlar geldi ve olaya hemen müdahale ettiler. Bir anda 5-6 tane ekip geldi. Sonra adamı kelepçelediler ve götürdüler. Oldukça korku yaşandı. Burada sonuçta bir park var ve çocuklar kaçıştılar. Allah’tan kimseye bir şey olmadı, bu bizim tek tesellimiz oldu.” diye konuştu.

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #4

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #5

  Kardeşi belediyede işe alınmadı, rastgele ateş açtı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir