Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
565.061
-0.73%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C

  Kars'ta 5 çocuk annesinin katili eşinin yeğeni çıktı

  11 yıl önce yaşamını yitiren 5 çocuk annesinin şüpheli bulunan ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada, gizli tanığın ifadeleri doğrultusunda eşinin yeğeni cinayet şüphelisi olarak tutuklandı.
  • DHA
  • 24.06.2020 - 17:16
  Kars'ta 5 çocuk annesinin katili eşinin yeğeni çıktı

  24 Nisan 2009 günü Kars merkeze bağlı Hasçiftlik Köyü'nde başını taşa vurmuş kanlar içinde yatan 61 yaşıdaki Hatice Özkaçak, yakınlarınca ölü olarak bulundu.

  Olayla ilgili inceleme yapan ekipler ölümü şüpheli bulurken, savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bir gizli tanık ifadesi üzerine inşaat işçisi evli 4 çocuk babası Kenan Özkaçak (40), gözaltına alındı.

  TUTUKLANDI

  Bugün Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Kenan Özkaçak, cinayet şüphelisi olarak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  "MÜVEKKİLİMİZİN SUÇSUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

  Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Kenan Özkaçak'ın avukatlarından Fettah Çapkurt şunları söyledi:

  Kars ta 5 çocuk annesinin katili eşinin yeğeni çıktı #1

  "11 yıl önce Hasçiftlik köyünde gerçekleştirilen kadın cinayeti ile ilgili bir soruşturma var. Bu soruşturma hala devam etmektedir. Gizli olarak yürütülüyor. Daha önce müvekkilimiz aynı suçla gözaltına alınıp, tutuklanmış daha sonrasında 1 ay sonra tutukluluk değerlendirmede tahliye edilmiştir. Bugün karşı karşıya kaldığımız husus, 11 yıl sonra ortaya çıkan gizli tanık var. Gizli tanık beyanında, müvekkilimizin olay günü saat 05.00'te köyden çıktığına ilişkin maktulenin evine girip, ondan sonra Kars'a geldiğine ilişkin bir değerlendirmesi oldu. Şimdi biz bu beyanı hayatın olağan akışına, oluş biçimine aykırı olarak görüyoruz. Fakat gerek ifade kısmında, gerekse sorgu aşamasındaki anladığımız hususlar şu; sadece müvekkilimiz açısından beyanlar var. 2-3 aya kadar, hakkında Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' suçundan dolayı bir dava açılacaktır. Bekleyip, göreceğiz. Biz müvekkilimizin suçsuz olduğunu düşünüyoruz. 11 yıl aradan sonra ortaya çıkıp müvekkilimiz aleyhinde beyanlarda bulunan gizli tanık en başta 'suçu bildirmeme' yani 5237 sayılı TCK'nın 278'inci maddesini ihlal etmiştir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir