Petrol
101.32
0.63%
Euro
17.6118
0.36%
Dolar
17.2209
0.03%
Altın
966.36
0.38%
Borsa
2408
-1.53%
Bitcoin
350.500
3.54%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Kartal'da altınlarla birlikte kaçan kuyumcunun bulunmasını istiyorlar

  Uzun yıllardır tanıdıkları kuyumcuya altınlarını emanet eden ve kuyumcunun altınlarla birlikte ortadan kaybolduğunu söyleyen mahalle sakinleri paralarını geri alabilmek için 2 yıldır mücadele veriyor.
  • DHA
  • 21.01.2021 - 12:10
  • Güncelleme : 21.01.2021 - 12:37
  Kartal'da altınlarla birlikte kaçan kuyumcunun bulunmasını istiyorlar

  İstanbul’un Kartal ilçesi Yakacık semtinde 30 yıldır tanıdıkları kuyumcuya altınlarını emanet eden mahalle sakinleri, büyük şok yaşadı.

  Yıllardır adını İbrahim Sevgi olarak bildikleri kişinin isminin Atakan olduğunu ve altınları ile birlikte ortadan kaybolduğunu gören vatandaşlar, 2 yıl önce altınlarını geri alabilmek için savcılığa başvurdu.

  KUYUMCU YERİNE BAKLAVACI AÇTILAR

  Hukuk mücadelesi veren mahalle sakinleri, dün Yakacık Meydanı'nda toplandı.

  Bir süre burada bekleyen vatandaşlar, daha sonra kapatılan kuyumcu dükkanının yerine açılan baklavacının önüne geldi.

  Grup, burada sloganlar attıktan sonra sessizce dağıldı.

  Kartal'da altınlarını emanet ettikleri kuyumcu ortadan kayboldu İZLE

  "588 BİN LİRA KAYBIMIZ VAR"

  Mağdurlardan biri, "Güven meselesi. Paramızı bıraktık, kaçtı gitti. Oğulları gezip eğlenirken biz burada sabahtan akşama kadar motosikletle su damacanası taşıyoruz. Mağdur durumdayız. Dini kullanarak yaptı, dini alet etti. Altınımızı, çocuğumuzun bilekliğine, kolyesine küpesine kadar o kişiye bırakmış olduk. 588 bin lira kaybımız var. Oğulları Dubai'lerde İngiltere'lerde gezerken biz burada sefil geziyoruz. Kendisine hiçbir şekilde ulaşamadık, para da alamadık. Kiramı ödeyemiyorum. Eşim dostum bana para veriyor, kiramı veriyor. Yiyecek erzağımı onlar getiriyor. Size daire vereceğim, şu kadar para gelecek, paranızı vereceğim diye kandırdı." dedi.

  Kartal da altınlarla birlikte kaçan kuyumcunun bulunmasını istiyorlar #1

  "30 YILDIR İBRAHİM DİYE BİLİYORDUK, ADI ATAKAN'MIŞ"

  Bir başka mağdur mahalle sakini ise "30 yıldır burada oturuyoruz, adını Hacı İbrahim diye biliyorduk ama ismi Atakan'mış. İyi bir esnaftı. Ağabey, kardeş gibiydik. En son sıkıntı oldu, millet baskı yaptı oraya paramızı alacağız diye. Millete söz verdi. 'Haziranın 25'inde herkesin parasını vereceğim' dedi. Herkes altınını getirdi paraya çevirdi. 'Kartınızı getirin ben internete kaydedeceğim, bu altını paraya çevireceğim, falan gün paranızı vereceğim' dedi. O gün geldi, 25'inde herkes oraya gitti. Pazara gelmiş, dükkan kapalı. Kapıya telefonu yazıp, 'Ben uzun bir zaman gideceğim, beni tehdit ettiler, sonra sizinle görüşeceğim.' yazmış. 2 yıldır yok ortada." diye konuştu.

  Kartal da altınlarla birlikte kaçan kuyumcunun bulunmasını istiyorlar #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir