Petrol
87.43
-0.08%
Euro
18.1899
0.18%
Dolar
18.4977
-0.04%
Altın
990.07
0.22%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.374
-1.15%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Kocaeli'de emekli öğretmen, parasını sahte müfettişlere kaptırdı

  Kendisini telefonda müfettiş olarak tanıtan dolandırıcılar, 75 yaşındaki emekli öğretmenin 37 bin 500 lirasını ve altınlarını çaldı. Şahısların yargılanmasına, bugün devam edildi.
  • İHA
  • 24.02.2021 - 15:34
  • Güncelleme : 24.02.2021 - 16:24
  Kocaeli'de emekli öğretmen, parasını sahte müfettişlere kaptırdı

  2016 yılının Kasım ayında Kocaeli’nin Derince ilçesinde kendini müfettiş olarak tanıtan bir şahıs, 75 yaşındaki emekli öğretmen Nesrin V.’yi aradı.

  Sahte müfettiş, çocukları ve torunlarının adını vererek kendisini tehdit ettiği emekli öğretmenden bankada ve evde bulunan para ile altınlarını istedi.

  Korkuya kapılan Nesrin V., bankadaki 37 bin 500 TL'sini şahsın gönderdiği hesaba havale ederek, evdeki altınları da dolandırıcılara teslim etti.

  TUTUKSUZ YARGILANDILAR

  Olayın ardından dolandırıldığını anlayarak şikayetçi olan Nesrin V.'nin ihbarı üzerine başlatılan incelemede olaya karıştıkları belirlenerek polis ekiplerince gözaltına alınan D.D., M.Ö. ve İ.Ö. adlı şahıslar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Kocaeli de emekli öğretmen, parasını sahte müfettişlere kaptırdı #1

  DAVA BUGÜN GÖRÜLMEYE BAŞLANDI

  Olayın ardından ‘dolandırıcılık’, ‘kişinin kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık’ suçlarından haklarında dava açılan D.D., M.Ö. ve İ.Ö.'nün yargılanmasına, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanıldı. Duruşmaya mağdur Nesrin V. ve eşi Yüksel V. katılırken, sanıklar ise duruşmaya katılmadı.

  "BENİ ÇOCUKLARIM VE TORUNLARIMLA TEHDİT ETTİ"

  Duruşmada söz alarak başından geçenleri anlatan emekli öğretmen Nesrin V., “Beni telefonla aradı. Adımı, soyadımı ve öğretmen olduğumu bile söyledi. Bana kendini müfettiş olarak tanıttı. Evdeki ve bankadaki bütün para ve altınlarımı istedi. Beni çocuklarım ve torunlarımla tehdit etti. Onları öldürürüm dedi. Konuştuğum kişi erkekti. Bana para ve altınları topladıktan sonra bir arabanın tekerleğinin altına bırakmamı ve asla arkama bakmamamı söyledi. Ben korktuğum için onların dediğini yaptım. Evde 7 bin 500 TL param ve altınlarım vardı. Bankadaki 30 bin TL’yi de hesaplarına havale ettim. Her şeyimi aldılar.” dedi.

  Eşinin çok korktuğunu için dolandırıcıların söylediklerini yaptığını Yüksel V. ise, “Ben dolandırıcı olduklarını anladım, eşime söyledim ama korkudan onlara inandı. Beni oyalamak ve evden göndermek için beni postaneye, muhtarlığa gönderdiler. Tüm birikimlerimizi aldılar. Sanıklardan şikayetçiyim.” diye konuştu.

  Mahkeme heyeti, ‘dolandırıcılık’, ‘kişinin kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık’ suçundan yargılanan D.D., M.Ö. ve İ.Ö. ‘nün ifadelerinin alınması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.


  Görüş Bildir