Kocaeli'de kısıtlama saatinde çalışma listesinde ismi görünmeyince ceza kesildi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince denetlemeler gerçekleştirildi.

D-100 Karayolu İzmit kesiminde denetim yapan ekiplerce durdurulan bir araçtaki şahıslara yönelik yapılan incelemede işe gitmek için yola çıktığını belirten ancak çalıştığını söyledi.

İZİNLİ LİSTESİNDE GÖRÜNMEYİNCE CEZA YEDİ

İş yerinin izinli çalışan listesinde görünmeyen Nahvan Abdullah isimli Suriye uyruklu şahsa, kısıtlama kuralarını ihlalden 3 bin 150 TL ceza kesildi.

Aynı araçta bulunan iş arkadaşı Murat Can Yılmaz’ye ise araç kullanırken telefonla konuştuğu gerekçesi ile 320 TL ceza kesildi. Denetim noktasında iş yeriyle görüşmeye devam eden Murat Can Yılmaz iş arkadaşının ceza yemesine engel olamadı.

Kocaeli'de izinli çalışan listesinde görünmeyen şahsa ceza VİDEO

"İŞ YERİNDEN GEREKENİN YAPILMASINI İSTEDİM"

Kesilen cezayı değerlendiren Murat Can Yılmaz, "İş arkadaşım bir buçuk aydır bizimle çalışıyor. Eksik evrakı varmış sanırım. Polis ekipleri kimlik kontrolü yaparken bakmalarını rica ettim, çalıştığı yer kontrol yapılırken görünmedi. İş yerini de aradım, iş yerinden gereğinin yapılmasını talep ettim. Kimliğine bakıldığında çalıştığı yer görünmediği için ceza yazıldı. Yolda gelirken beni de iş yerinden aradılar telefonla konuştuğum için 320 TL para cezası yazıldı” dedi.

TEKRAR UYARDILAR

Olay yerindeki polis ekipleri tarafından Nahvan Abdullah isimli vatandaşa ceza yemesinin ardından evine gitmesi ve sokakta yeniden denetimlere yakalanması halinde yine para cezasına çarptırılabileceği konusunda uyarıldı.


İş yerinin çalışma listesinde ismi görünmeyince 3 bin 150 TL ceza yedi -1

İş yerinin çalışma listesinde ismi görünmeyince 3 bin 150 TL ceza yedi -2

İş yerinin çalışma listesinde ismi görünmeyince 3 bin 150 TL ceza yedi -3

İş yerinin çalışma listesinde ismi görünmeyince 3 bin 150 TL ceza yedi -4

İş yerinin çalışma listesinde ismi görünmeyince 3 bin 150 TL ceza yedi -5